Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? 

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? Ocağınızda brülörler sorunsuz bir halde açıldı, fakat şimdi bunlardan biri kapanmıyor. Bu tehlikeli bir durum olabilir ve sizi üzüyor. Onarım Kliniği’nden yardım zamanı.

Elektrikli Ocak Neden Kapanmaz ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ise Birlikte kaynaşmış hatalı bir yüzey elemanı anahtarı ya da hasarlı bir bobin yüzey elemanı olsun, problemin kaynağını belirlemenize ve düşük fiyatlı bir onarım çözümü bulmanıza yardımcı olabiliriz. kadranını daha yüksek bir ısı ayarına getirin, sonra tekrar “Kapalı” ya çevirin. Diğer tüm fırın detaylarının kapalı olduğundan emin olun.

Yüzey Elemanı Anahtarı

Yüzey elemanı anahtarı, yüzey elemanı bobinine voltaj gönderir. Bazen, yüzey elemanı anahtarı arızalandığında, anahtarın içindeki elektrik kontakları birlikte sigortalanır ve anahtarınneden olmasına neden olur . Yüzey elemanı anahtarı arızalıysa, değiştirin.

Bobin Yüzey Elemanı

Bazen, yüzey elemanı kısaldığında, gözle görülür biçimde zarar görür. Yüzey elemanında hasar kontrolü yapın. Eleman hasarlıysa değiştirin. Öğenin kısa devre olup olmadığını belirlemek için uiçin, elemanın devamlıliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Bobin yüzey elemanının devamlıliği yoksa değiştirin.

Radyant Yüzey Elemanı

Bazen, yüzey elemanı kısaldığında, gözle görülür biçimde zarar görür. Yüzey elemanında hasar kontrolü yapın. Eleman hasarlıysa değiştirin. Öğenin kısa devre olup olmadığını belirlemek için uçatal uçlar ve kasa içerisinde devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın. Radyant yüzey elemanı sivri uçlar ve kasa içerisinde devamlılik gösteriyorsa, bu kısa devre yaptığını gösterir. Radyant yüzey elemanı kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Katı Yüzey Elemanı

Bazen, yüzey elemanı kısaldığında, gözle görülür biçimde zarar görür. Yüzey elemanında hasar kontrolü yapın. Eleman hasarlıysa değiştirin. Öğenin kısa devre olup olmadığını belirlemek için uiçin, elemanın devamlıliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Katı yüzey elemanı, eleman bağlantı elemanlarından dış kasaya devamlılik gösteriyorsa, bu, yüzey elemanının kısa devre yaptığını gösterir. Yüzey elemanı kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Ayrıca Bakınız.  Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları