Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? 

Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Çamaşır makinesini açtınız, hatta belki bir süre çalıştı, hatta bir süre işlem durduğunda, ünite göstergelerle yanıp söndü ve hatta modelinizde sesli bir uyarı varsa belki de bip sesi çıkarmaya başladı.

Çamaşır Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

Çamaşır Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ? Tüm LED’ler aynı anda yanabilir ya da yanıp sönebilir ve bunların bunun yanında dönüşümlü olarak belirli bir kombinasyonu, misal verilecek olursa hız, sıcaklık, yıkama, durulama vb. Ne yapalım? Makine gerçekten bozuldu mu? Hadi çözelim. Bu yazıda, çamaşır makinesinin üzerindeki ışıkların tamamının ya da birkaçının neden yandığını, bunun bir arıza olup olmadığını ve benzer bir durum meydana gelirse ne yapılacağını öğreneceğiz.

Sorunu Kendiniz Nasıl Düzeltebilirsiniz ?

Aktif adımlara geçmeden önce, ünite ile birlikte verilen talimatları okuyun. Her zaman semptomları ve / ya da hata kodlarını ve olası çözümleri tanımlayan bir sorun giderme bölümü içerir. Talimatlarda açıklanan adımlar işe yaramazsa ya da talimatlar tamamiyle kaybolduysa, önerilerimizi okuyun – belki de çamaşır makinenizdeki problemi nasıl çözeceğinizi anlamanıza yardımcı olmaktadırlar.

Çamaşır makinesinin açılmadığı ve gövdesindeki göstergelerin birçoğunun ya da tamamının dönüşümlü olarak yandığı ya da yanıp söndüğü birkaç standart durum mevcuttur. En yaygın olanları düşünelim.

Sorun Çözüm
Çamaşır makinesi su almıyor Kontrol:
  • Su besleme vanası makineye tamamiyle açık mı?
  • giriş hortumu ezilmemiş;
  • su şebekesindeki basıncın düşük olup olmadığı;
  • çamaşır makinesinin giriş valfinin filtre ağı tıkanmamış – öyleyse 30 dakika sitrik asit solüsyonunda tutarak temizleyin
Kontrol ünitesi arızası Çamaşır makinesinin fişini çekip 10 ila 20 dakika sonra tekrar fişe takmayı deneyin.
Çocuk kilidi etkinleştirildi Bu seçeneği devre dışı bırakın. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler çamaşır makinesi talimatlarında açıklanmıştır.
Çamaşır makinesi suyu tahliye etmiyor Boşaltma hortumunun tıkanmamış ya da bükülmemiş olduğundan emin olun. Çamaşır makinesinin tahliyesi lavabo sifonuna yönlendiriliyorsa, tıkanıklıkları ve tahliye hortumu ile tahliye içindeki bağlantıyı kontrol edin.
Hasarlı güç kablosu ya da fiş Kablonun bütünlüğünü kontrol edin, güç kablosunun hasar görmesi durumunda değiştirilmesi gerekir – bu, kendiniz ya da bir uzmana başvurarak yapılabilir.
Çamaşır makinesi aşırı yüklenmiş ya da yetersiz yüklenmiş Çamaşırları tambura daha eşit bir halde yayın, eğer bu yardımcı olmazsa, azaltmaz ya da tersine makinenin üzerindeki yükü arttırır.
Yanlış ünite kurulumu Belki de tahliye hortumunu makinenin tank düzeysinin altına yerleştirmişsinizdir, bu sebeple çamaşır makinesi devamlı su çekip tahliye ediyor ve sonra hata veriyor. Makineyi kanalizasyona doğru biçimde bağlayın ya da çamaşır makinelerinin kurulumunda bir uzmanın servisini kullanın .
Ayrıca Bakınız.  Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları