Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ?

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ?

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ? 

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ? Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor Okuyucuların “gözbebeklerine”  elektrikli ev eşyaları ile çalışıyor ve çalışıyorlardı, elektrik ödemesince ödenen miktar şoka enjekte edildi. Büyük bir aile Büyük miktarda enerji kullanan bazı cihazları bilmek ister misiniz? Buzdolabının aylık tüketim miktarını anlama isteği uyandı. Tipik anlar bu makalede ele alınmaktadır. portalımızın cılız ve huzursuz yazarları dağa bağlı poblemleri çözmek için kapsamlı bir analiz yapacağız.

Buzdolabı Ne Kadar Elektrik Tüketir ?

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ? Yüksek enerji tüketen buzdolabı Bugün, tüketilen her üç kilovat saatlik enerjinin buzdolabının masraflarına “ayrıldığı” düşünülüyor. Bilindiği gibi, elektrik için büyük miktarlarda ödemeler sık ​​sık rahatsız olur, tahrişe neden olur. Hangi cihazların en fazla miktarda “finansman” alacağına karar vermek için zaman ayırın.

Büyüleyici hesapları devamlı ödemekten bıktık – kendinize, maliyetleri düşürün, tasarruf etmeye başlayın. VashTechnik bilgi tarafından sağlanan, gerekli bilgileri beyin doldurun. Ailenin doğru tasarruf yolunu bulmalarına yol gösterecek: gerçeklerle birlikte, her ay önümüzdeki zamanlarda harcamaları hesaplama olanağına sahip olacaksın.

Buzdolabı Enerji Sınıfları

Buzdolabı, devamlı çalışan bir elektrikli cihazdır, gıda saklama, gıda tüketiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Vazgeçilmez bir birim olan bir adamın, bir derin dondurucuda, – ette yoksun bırakılması, kısa bir sürede gıda maddeleri bozulabilir. Durum çayırda olağandışı bir yürüyüşe neden olur – selpok arıyor! Buzdolabı tarafından enerji (herhangi bir miktarda) tüketilmesi, vantilatörün rüzgara karşı gitme direncini bozmak için gıda kalitesini düşürmek için doğal bir zamantir. Sonuçta, sıkıntılılıktır.

Buzdolabının güç tüketimini hesaplayın, paralel olarak aile bütçesini planlayabileceğiniz verilerle paralel olarak elektrikli ev cihazlarınin fazla mesai enerji tüketimini kesin: tost, elektrikli su ısıtıcısı.

Günümüzde bilim, enerji verimliliği sınıfı kavramını getirdi. Parametre, fiziksel büyüklüklere bağlı olarak birim tarafından enerji kaynaklarının göreli maliyetlerini belirleyecektir. Daha önce vardı: A, B, C, D, F, G. İşaretleme standart olarak kullanılır. Satın almadan önce sayıları öğrenmek dilerseniz, cihazın renkli etiketindeki bilgilere bakın. Gökkuşağının yelpazesini (kırmızı – yeşil) kaplayan çok renkli yatay şeritlerle grafik belirtme.

Tanımlar aşağıdaki şekillerle oluşturulmuştur:

Sınıf A ++, yüzde:% 30’dan az;
Sınıf A +, yüzde: 30-42;
Sınıf A, yüzdelik:% 42-55;
Sınıf B, yüzdelik:% 55-75;
Sınıf C, yüzdelik:% 75-90;
Sınıf D, yüzdelik:% 90-100;
Sınıf E, yüzdesi:% 100-110;
Sınıf F, yüzde: 110-125%.

Buzdolabını hızlı bir şekilde buz eritmek için

Mektuplar A, B, C, D, F, G gelişmiş ülkeler tarafından benimsenen Avrupa standardı tarafından tespit edilen değerlerdir. Yüzde, buzdolabının enerji tüketiminin standartla (eski DE sınır cihazı) orantılı olduğu manasına gelmektedir. Yurtdışında bir buzdolabı almaya karar verdik – ürünün ambalajında ​​belirtilen formata bakın. Enerji tüketiminin ortalama göstergelerini seçebilirsiniz. Değer görecelidir. Buzdolabı hacimsel olarak enerji tüketen küçüktür.

Mutlak değer, yıllık tüketim grafiğini gösterir. Aylık harcamayı bölerek ayırın. Yönlendiriyoruz. 325/12 = 27 kWh (27 * 5.38 = 145 metropol ruble).

Buzdolabı Enerji verimliliği sınıfı

Yıllık tüketim kWh / yıl Buzdolabının enerji tüketim sınıfı tablosu, aylık bazda harcamaların hesaplanmasına izin verecektir. Şok şekillerden kaçının: Üniteyi çalıştırın ve tam kapasiteyle çalıştırın. Modern invertör sistemleri enerji tasarruflu modlarla donatılmıştır. İstenilen parametreleri ayarlayın, ünitenin çalışmasını mali açıdan daha karlı yapın.

Günümüzde G sınıfı bir sistemi (çoğunlukla egzotik: gaz, termoelektrik) bulmak zordur. Bildirilen formatın göstergeleri% 125’ten fazla. Bu buzdolapları enerji kepçeleri yiyor. Hizmetlerin ödenmesi için gerekli olan materyal kaynakları tam stoklanmaktadır. Bunu düşünün, en alçak sınıfı satın alarak keşfedebilirsiniz. Böyle birimlerle kurtulmak bi hayli zordur.

Ayrıca Bakınız.  Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ?

Buzdolabı Elektrik Tüketimi

Lütfen, yazımızı dostlarınıza anlatın: Bir kerede şunu not edeceğiz: Cihazın teknik pasaportu, makalenin altyazı tarafından tespit edilen soru hakkında ayrıntılı bilgi içermelidir. Enerji tüketiminin detaylarını bilmek istiyorsanız – gerekli göstergelerle kağıdı “toplatın”.

Bugün, iç piyasa yılda 230 ila 460 kilovat saat * aralığı ile dolup taşıyor. Bilgiler referans olarak verilmiştir. Tüketimi günlük olarak hesaplamak gerekir – sayılar 365’e bölünür, ortalama gösterge alırız. Numaralar teçhizatın teknik pasaportunu gösterecektir. Dünya’nın Güneş’teki dönüşünü oluşturan gün sayısına resmen bölünebilir, istediğiniz okumaları elde edebilirsiniz. Elde edilen ortalama değer, saat başına 0,64 – 1,20 kilowatt saattir. Aylık bazda 19-38 kWh, saatte 26-50 W * saatte (0.026-0.05 kWh) dönecek.

Beyan edilen sayılar – göreli değer, resmin tamamı, mühendislik hesaplarındaki hatayı telafi eden bir marjla desteklenir. Doğru tüketim istatistiklerini elde etmek için onda biriktirin.

Buzdolabının enerji tüketimi çalışma koşullarına bağlıdır. Yukarıdaki bilgiler, “t” (değer) göstergesi 18-22 derece düzeysinin üzerine çıkmadığı zaman, “ideal” çalışma seçenekleri olarak adlandırılmaktadır. Isı şoku, kompresörün yükünü arttırarak maliyeti arttırır. Bu sebeple, kışın bir gölgelik bir buzdolabı ile donatmak avantajlıdır. Köylüler, donmuş kilerlerin raflarını döşerken cihazı tamamiyle kapatıyorlar.

Buzdolabı Hava sıcaklığının etkisi

Ortam sıcaklığının göstergesi, birimin istediği enerji tüketiminin hesaplanmasında ana kriterdir. Son zamanlarda, alakalı ölçümler, bilimsel deneyler yapılmış ve net bir halde anlaşılmıştır: Sıcaklığın on altı ya da on yedi dereceye düşürülmesi, tüketim, daha sonraki finansal harcamalar için “yük”, 1,5 kat azalmıştır. Buzdolabı, otuz derece ısı taşıyan mutfağı süslüyorsa, güç tüketimi iki katına çıkar (normal çalışma koşullarına göre).

Buzdolabı kompresörü

Enerji sarfiyat ölçeri Bugün, ekonomiyi ölçmek, buzdolaplarını kurtarmak maksadıyla uzmanlaşmış bir endüstri yaşandı. Sabit miktarda kWh tüketiminin doğrudan doğruya olması, gelecekte birimin kayıp soğukluğun restorasyonunu devamlı ürettiğine bağlıdır. Cihazın kapısını kapatan kişi yırtılır, buzdolabının ekonomik olarak çalıştığı gerekli sıcaklığın kaybını provoke eder. Ortamın termodinamik dengesini eski haline döndürerek kompresör daha soğuk olur ve fazla enerji tüketir.

Ayrıca Bakınız.  Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Ayrı cihazlar, kalıcı kayıp şartlarıyla konuşmaya kıvılcım duymasına izin veren, güvenilir izolasyonlardan yoksun, yalıtım: bir enerji tasarrufu rejiminden uzak bir çalışma.

Buzdolabının tüketimi çeşitli etkenlere göre aylık olarak belirlenir: Düşük kaliteli izolasyon, kapıyı açma / kapamanın yol açtığu kayıp soğuk miktarı. Ortam sıcaklığı (T’den daha yüksek enerji maliyetleri. Beyan edilen ilgi, sınıflar (A – bir nebze olsun ekonomik, sınıf C – hayır). Bugün, malzemelerin ısıl iletkenliğini tanımlayan bilgileri elde etmeyi amaçlayan uzmanlaşmış örgütler üzerine fazlasıyla çalışma devam etmektedir. Bilim kuruldu: gümüşi malzemeler yavaş yavaş ısıyı veriyor, yüzeyin daha az emissivitesi. Buzdolapları imalatı için yeni formatlar bulmak için daha fazla araştırma yapma şansını göze çarpıyor.

Buzdolabı Cihaz Kapasiteleri

Buzdolabının enerji tasarrufu bir çok faktöre göre belirlenir. Bugün insanlar, reklamı yapılan markanın fiyat politikasına, kalitesine, enerji tasarrufu fırsatlarına, güç göstergelerine ikinci derecede önem verdiklerini görmeye alışıktırlar.

Buzdolabının kapasitesinin seçimi meselesi anlar tarafından belirlenir: Tüketici için mühim olan parametreler. Alıcı tarafından takip edilen hedefler. Çok uzun süre çalışan ekonomik bir birime ihtiyacınız var – çok para gerektiren ileri gelen markalara dikkat edin. Vasıflı işçilerin emeği ucuz değildir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları