Kurutma Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Kurutma Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Kurutma Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? 

Kurutma Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Kurutucu açılmayabilir ve bip sesi çıkarmayabilir. Bazen göstergeler yanıp sönmeye başlar ve hata kodları verilir. Misal verilecek olursa, “Başlat” göstergesi basıldığında iki kez yanıp sönüyorsa, kapı kapanmasının sıkılığını kontrol etmeniz gerekir. Kodlar en yaygın poblemleri belirleyebilir. Bu, parçaların değiştirilmesini gerektirmiyorsa, bunları kendiniz tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu durumlarda genellikle bir ustanın yardımı olmadan yapamazsınız.

Kurutma Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

 • Su deposu dolu. Bir ışığın yanıp sönmesinin en yaygın nedeni. kurutucular için bu durumda bir hata kodu verilecektir Bu, drenaj borusunun tıkanması sebebiyle yoğuşma suyunun giderilmemesi sebebiyle olur.
 • Tıkalı çıkış hortumu ya da çıkış filtresi. Filtre, tüyleri ve iplikleri yakalamak ve odaya girmelerini önlemek için kanalın içine yerleştirilir. Yeterince sık tıkanır, bu sebeple düzenli temizlik gerekir.
 • Drenaj pompası arızası . Yoğuşmalı kurutucularda nemin giderilmesinden sorumlu bir pompa kurulur. Drenaj, çamaşır makinelerine benzetilerek yapılır. Yanıp sönen ışıklar, makinenin suyu boşaltmadığını gösterebilir. Tıkanıklıkları giderirseniz, pompa arızalıdır.
 • Sıcaklık regülatörü hasar görmüş . Kurutma teçhizatının genellikle iki sıcaklık ayarı ve aralıklı kapatma için bir zamanlayıcısı mevcuttur. Sensörlerin yavaş ısınması ya da arızalanması durumunda, teçhizatı bir hata görüntüler. Tek çözüm, yeni bir cihaz kurmak için sihirbazı aramaktır.
 • Fan kırılması . Kurutucularda, bir fan kasaya hava çeker ve sonrasında hava akışı ısınmaya başlar. Bazı modellerde, tambur ve fan aynı tahrik kayışından dönerken, diğerlerinde farklı kayışlarla tahrik edilirler. İkinci durumda ayrı bir kapaktan kemere ulaşabilirsiniz. Bu, problemi giderecek olan sihirbaz tarafından zaten yapılacaktır.
 • Kontrol panelinde hasar . Göstergelerin yanmaya ve yanıp sönmeye başladığı ve kurutucunun ses sinyalleri yaydığı en ciddi arıza. Yanıp sönmeyi gerektiren bir program çökmesi olabilir. Kontrol ünitesini değiştirmek için gerekli olan elektronik arızalar da meydana gelir.

Kurutma makinesi ışıkları yanıyor ve yanıp sönüyor ve ekranda bir hata kodu mu var? Bu durum çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir:

 1. Kurutucudaki tahliye pompası arızalı.
 2. Elektronik hatası. Çözüm, kontrol ünitesini yeniden programlamak ya da değiştirmektir.
 3. Çıkış tıkalı ve teknisyen suyu tahliye edemiyor.
 4. Termostat bozulmuş. Çözüm, hasarlı birimi değiştirmektir.
 5. Fan arızalı.
 6. Su kabı taşma lambası yanıyor.
 7. Tahliye filtresi tıkalı. Çözüm, onu tüy ve kumaş tozundan temizlemektir.
Ayrıca Bakınız.  Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Ekranda arıza belirtileri belirtiliyorsa , kurutucunun nedenlerini belirlemek ve arızayı onarmak için bir tamirciye başvurun .

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları