Ankastre Fırın Temizliği Nasıl Yapılır ?

Ankastre Fırın Temizliği Nasıl Yapılır ?

Ankastre Fırın Temizliği Nasıl Yapılır ? 

Ankastre Fırın Temizliği Nasıl yapılır ? Mutfak temizliğinde en zor bölge fırındır. Peki Fırın yağları nasıl temizlenir ? Fırın yağları için pratik bir yöntem var mı? Ya fırının camlarını ne yapacaksınız? İşte tüm bu poblemleri yok etmek için size muhteşem bir yazı bir araya getirdik. Daha hızlı ve pratik bir halde temizlemeniz için olağanüstü öneri

Ankastre Fırın Nasıl Temizlenir ?

Evimizde sıkıcı ve zorlu olan bazı şeyler mevcuttur, mesela fırın temizlemek gibi. Fırını çok fazla tercih ettiğimiz için kirlenir. Ancak, artık fırını basit ve kolay bir halde temizleyen ve sanki fırın kendi kendini temizliyormuş gibi hissettiren bu yöntem var! Önce fırının tepsilerini ve ızgarasını dışarı çıkarıp lavaboda temizleyin. Küçük boya fırçası ya da pasta fırçası tercih ederek hazırladığınız macunu fırının tabanına ve yanlarına sürün.

Fırının camına ve kapağına bu karışımı sürmeyin. Fırının kapağını kapatın ve en az 7-8 saat ya da gece boyunca beklemede bırakın. Ertesi gün bir kap su ve sünger tercih ederek kir birikintilerini basit bir şekilde temizleyin. Kaptaki suyu kirlendikçe değiştirin. Fırın temizlendiğinde temiz bir bez ya da kağıt havlu ile kurulayın.

Ankastre Fırın Temizligi Nasıl yapılır

Fırın Kapağının Camı Nasıl Temizlenir ?

1/4 su bardağı karbonatı su ile karıştırarak kıvamlı bir macun hazırlayın. Fırının kapağını açıp bu macunu süngerle camı kaplayacak biçimde yayın. 20 dakika bu biçimde bekleyip macunu nemli bir süngerle silerek temizleyin. En son kağıt havlu ile ovalayın, cam tertemiz olacaktır.

fırın temizligi önerisi

Fırın temizliği önerileri

Fırın temizliği, fırınınızın sağlıklı kullanımı için mühimdir. Doğru ürünlerle fırınınız hem temiz kalır hem de ilk günkü yeniliğini uzun süre korur.  Öncelikle, fırınınızın soğumuş olduğundan emin olun. Ardından fırın tepsinizi ve ızgaranızı fırından çıkartın. Temizlerken, çizilebilecek ve yüzeye zarar verebilecek malzemeler kullanmayın. Fırınınızın kapağındaki ve içindeki kirlere Ultra Hızlı Yağ Çözücü sprey sıkın, 10 saniye bilave edin ve kirleri kuvvetiyle basit bir şekilde temizleyin. Köşelerdeki birikmiş kirler için yüzeye yeniden sıkın ve bir süre bilave edin. Ardından bir diş

Fırça yardımıyla ulaşılması zor kirleri de temizleyin.

Daha sonra tepsi ve ızgaralara dönün. Krem Ultra Beyaz’ı Extra Güç süngere damlatarak zor kirleri basit bir şekilde temizleyin. Fırın tepsilerini ve Izgarayı durulayın ve mikro fiber mutfak beziyle kurulayın. Fırın lastiklerinde bebek pudrası bulunur. Bu lastikleri altı ayda bir çıkarıp temizledikten sonra yeniden pudralayıp yerine takın. En son, fırın kapağınızın dışını cam temseyirci sprey ve cam beziyle parlatın. Tertemiz bir fırına ulaşmak işte bu kadar kolay!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları