Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ? 

Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ? Gevşek bir halde kapatılmış bir kapı, sıcak havanın odaya girmesine ve sıcaklık rejimini bozmasına neden olabilir. Bu durumda kapı contasını değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, dondurucudaki donmuş buz sebebiyle kapak tam anlamıyla kapanmayabilir.

Buzdolabı Işıkları Neden Yanıp Söner ?

Buzdolabı Işıkları Neden Yanıp Söner ? Dondurucunun buzunu çözmek burada yol gösterecektır, Buzdolabının bu davranışının nedeni kompresör olabilir. Motor devamlı çalışıyorsa ve periyodik olarak kapanmıyorsa, sorun bunun içindedir. Bu durumda, kompresör arızasını teşhis etmek için servise başvurmanız gerekir. Ses yapması en rahatsız edici nedeni, buzdolabı kontkarakterinin arızalanmasıdır.

Modern buzdolaplarında fazlasıyla elektronik mevcuttur ve kontrol modülü genellikle arızalanır. Buzdolabını kapatmayı deneyin, birkaç dakika bilave edin ve sonrasında tekrar açın. Kontrol modülünün arızası küçükse, cihaz yeniden başlayacak ve normal biçimde çalışmaya devam edecektir. Aksi takdirde, bir elektronik uzmanını aramanız gerekebilir.

Buzdolabı Neden Bip Sesi Çıkarıyor ?

Tüm modern Buzdolabı modelleri çeşitli işlevlerle donatılmıştır ve bunları elektronik kontrol ünitesini yönetir . Bir kusur göründüğünde, ekranda hata bilgisi görüntülenir, gösterge yanıp söner ve bir bip sesi duyulur. Yanıp sönen gösterge ve ses sinyalinin bip sesi, kullanan kişiyi, ürünün normal çalışmasına müdahale eden bir arızanın buzdolabında bulunduğu hususunda uyarır:

  • nötr gazın kaçtığı soğutma sisteminde çatlak görünebilir – kusuru yok etmek ve teçhizatı freon ile doldurmak gerekir;
  • donma odasında donma ya da kar yaşandı – cihazı çözmeniz ve duvarları temiz, yumuşak bir bezle silmeniz gerekir;
  • kapı sıkıca kapanmıyor – büyük bir tavanın müdahale etmesi ya da sensörün kırılması, kontrol ünitesini kapının kapatılması hakkında bilgilendirmesi olabilecekdür;
  • belirli defrost sistemi yanlışları var – kullanılamayan parçaların teşhisi ve değiştirilmesi gereklidir;
  • uzun yaşaması için yerleşik programlara sahip özel bir pano – yeni bir parça takmak için bir uzmana ihtiyacınız var;
  • termostat arızası sebebiyle alarm verildi , odalarda nominal sıcaklığa ulaşılmadı – sensör değiştirilmelidir.
Ayrıca Bakınız.  Fırın İç Lambası Yanmıyor ?

Buzdolabı Dijital Gösterge Yanıp Sönüyor ?

Bip sesi gıcırdayacak ve gösterge yanıp sönecektir – bu, ürün anormal bir durumdan bu biçimde şikayet eder ve bazı zamanlar daha mühim dahili poblemleri bildirmeye çalışır. Ekteki Kullanım Talimatlarında Buzdolabı üreticileri, hata kodlarını ve bunların kodlarının çözülmesini ayrıntılı olarak açıklar ve marka ürünler gibi güvenilir ekipmanların bile olası arızalarının nedenlerini ayrıntılı olarak analiz edeceğiz.

Sıcaklık Bozukluğu

İki bölmeli buzdolabı, bölmelerdeki sıcaklık yükseldiğinde ses ve ışık yayabilir . Bu haberle birlikte, kullanıcı derhal dondurucunun normalden daha sıcak olduğundan emin olmalı, sonrasında bu artışın nedenini bulmanız gerekir.

Buzdolabının kapısını uzun süre açık tutarsanız tüm modern ürünler sinyal vermeye başlar – misal verilecek olursa çarşıdan gelip raflara yiyecek koyarsınız. Cihaz, odadan soğuk hava sızması sebebiyle arıza hakkında bir bip sesi çıkarmaya başlar: Bu kadar uzun süre kapıları kapatmamış olanın siz olduğunu göremez.

Dondurucuya dondurulması gereken fazla sayıda yeni satın alınmış ürün yüklerseniz de benzer bir durum ortaya çıkabilir: bu biçimde sistem, sıcaklığın yükseldiğini ve buzdolabının önceki sıcaklığı geri kazanması için belirli bir zamanye ihtiyacı olduğunu bildirir.

Bu durumda kapının kilitlendiği modeller mevcuttur: Cihaz gıdayı dondururken kullanıcı dondurucuyu açamayacaktır.

Bir buzdolabı taktığınızda, ışık ve ses sinyali tetiklenir, fakat bu bir arıza olduğu manasına gelmez. Korkmayın ve ürünün bağlantısını hemen kesin – halen haznelerde nominal sıcaklık almadı , bu sebeple vicdanlı bir teknisyen sıcaklık rejiminin ihlal edildiğini bildirmek için acele ediyor.

Göstergenin yanıp sönmesi ve gıcırtı, uzun süre ev cihazlarınin amaçlanan amaç için kullanılmamasından sonra bile görünebilir. Bu konseri kapatabilirsiniz, yalnızca sinyal düğmesini bulmanız, düğmesine basarak kapatmanız gerekir – bir süre sonra her şey durur.

Kapı ile İlgili Sorunlar

Çoğu zaman ürün, hatalı bir kapı sebebiyle soğuk hava sızdığını gösterir; birkaç seçenek olabilir.

  1. Kapı sıkıca kapatılmamış – ürün tarafından hemen bildirilen çatlaklardan soğuk hava sızıntısı var. Çevre etrafındaki lastik contayı dikkatlice incelemek gerekir, belki de sorun kauçuktaki bir kusurdan kaynaklanmaktadır. Raflardaki kapların düzenini kontrol edin – belki de çıkıntılı tutamak kapanmayı engelliyor.
  2. Bazı durumlarda, doğrudan arıza kauçuk conta – zamanla elastikiyetini kaybeder, buzdolabının gövdesine basınç uygulandığı yerde deformasyon meydana gelir. Lastik contayı değiştirmek zorunda.
  3. Kapatırken Değil kapalı yakın sensör düğmesine kapıları ya da o başarısız oldu. Uzun kullanımdan sonra düğme batmayabilir, bu sebeple sistem her çeşit alarmı içerir ve sızıntı olmaz – temas yoktur. İki seçenek mevcuttur: arızalı bir sensörü değiştirin ya da dengeli bir temas sağlamak maksadıyla temas noktasına küçük bir lastik parçası yapıştırın.

Küçük kusurları fakat garanti süresi dolduktan sonra onarabilirsiniz, aksi takdirde servisi arayın, problemi hızla çözecek, kırık parçaları değiştirecek bir sihirbaz gönderecekler.

Soğutma Sistemi

Haznede kırağı ya da kar tabakası oluşmaya başlarsa ışıklı ve sesli alarm devreye girer . Can sıkıcı gıcırtıyı yok etmek için, tüm ürünleri buzdolabından çıkarmanız ve ağ ile bağlantısını kesmeniz gerekir.

Buzdolaplarının birden fazla modeli, bir ürünün 7 aya kadar buz çözmeden çalışmasını sağlayan No Frost sistemi ile donatılmıştır . Yine de donma meydana gelirse – sıcaklık göstergesi göstergesinin maksimumda olmadığından emin olun, fakat öyleyse ortalama modu açın Donma kalitesi çok fazla değişmeyecek ve ses ve ışık sinyali artık sizi rahatsız etmeyecek . Bu tür manipülasyonlardan sonra sinyaller gider ve kürk manto belirirse – soğutma sistemini teşhis etmek için derhal ustayı arayın.

Kompresör Arızası

Teknolojinin kalbi – düzgün çalışmayı sağlamak maksadıyla periyodik olarak açılan kompresör. Çok sık açılmaya başlarsa ve hemen hemen devamlı çalışırsa – kararlı çalışmasında, gösterge ve ses sinyali tarafından hemen bildirilecek bazı sorunlar mevcuttur.

Cihazı dikkatlice inceleyin: belki freon sızıntısı Her durumda, kendi kendinize sorun gidermeye değmez; Bu konuyu bir işinde uzmane emanet etmek daha güzeldir. Yaptıklarınızla zarar verebilirsiniz, böylece buzdolabının bu çok mühim, çok pahalı kısmını değiştirmeniz gerekir.

Kontrol Paneli

Gösterge, panelin kendisindeki küçük bir arıza sebebiyle yanıp sönebilir – sıcaklık göstergesinin konumunun ne olduğunu kontrol edin, tüm modun ayarları buna bağlıdır. Çoğu zaman panelde oluşan yağ ve nem birikintileri , düğmeler yakalanır ve normal biçimde çalışmaz. Paneli dikkatlice incelemek, yağ birikintilerini ve kiri temizlemek, fakat eylemleriyle zarar vermemek için fanatizm olmadan çok dikkatli bir halde gereklidir.

Her kullanıcı şunu hatırlamalıdır: Buzdolabının çok karmaşık bir cihazı mevcuttur, elektrik devresini ya da elektronik sistemi bağımsız olarak gidermeye gerek yoktur, bunun için soğutma uzman kişilerı mevcuttur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları