Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı ?

13.02.2021
2.721
Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı ?

Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı ? 

Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı ? Her ikisi de giysileri kurutmak için dizayn edilmiştır, fakat asıl fark işi yapmak için ısıyı nasıl ürettikleri. Müşterinin büyük bir kısmının kullanıldığı kondansatör, ısı üretmek için bir ısıtıcı eleman kullanır ve bu da giysiyi kurutur. Bu, bir ısı pompası kurutucusuna kıyasla maliyetli olabilir. Yükü kurutmak için daha düşük bir sıcaklık tercih ederek, ısı pompası çamaşır kurutma makinesi çamaşırlarınız için daha güzel koruma sağlar.

 Isı Pompalı Mı Yoğuşmalı Mı Tavsiye ?

Standart bir kondansatör kurutucusuna kıyasla bir yükün kurutulması biraz daha uzun sürse de, enerji tüketiminizi mühim oranda azaltmanıza yardımcı olabilir. Bir 1kg yükü kurutmak için ortalama beş dakika daha fazla bir A ++ Isı Pompası kurutucusu gerekir, fakat B dereceli bir kondansatör kurutucusunun enerjisinin yarısından azını kullanır.

Klasik kurutma makinesi, devamlı bir halde ortamda bulunan kuru ve soğuk havayı çekip ısıtarak hazne içine iletir. Nemli ve sıcak havayı da, kuru havaya daha fazla yer açabilmek için genelde dışarıya atar.

Klasik kurutma makinesi modelinde, sıcaklık sirkülasyonu olmaz, bu sebeple çalışma yönteminden fazla verim alınamaz. Bununla beraber, makine tasarımı güvenilir, basit ve ucuzdur.

Kurutma makinesi ile dışarıya gönderilen sıcak hava, menteşeli vana takılan iletim kutuları aracılığıyla içeriye verilip evleri ısıtma için kullanılabilir.

Ancak bu makinelerden oluşan nem, evlerde küflenme ya da bakteri üremesine sebep olabilir. Bununla birlikte kurutma makinelerinin hava çıkışının içeriye verilmesi yerel yönetmeliklere aykırı olan bir durumdur.

Ayrıca Bakınız.  Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

kurutma makinesi ısı pompalı mı yoğuşmalı mı

Kurutma makinesi Yoğuşmalı kurutucu

Yoğuşmalı makinelerde özel bir havalandırma borusuna ihtiyaç yoktur; bundan dolayı onları evinizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kurutma işlemi esnasında üretilen buhar suya dönüştürülerek bir kapta toplanır, kurutma işlemi tamamlandıktan sonra bu kabın boşaltılması gerekir. Toplanan suyu ütü (buharlı ütü) yapmakta kullanabileceğiniz gibi, bir tahliye borusuyla doğrudan tahliye deliğine otomatik olarak boşaltabilirsiniz. Bu işlem bunun yanında sizi kurutma makinesini her kullanışımızda kabı boşaltma zahmetinden kurtarır.

Diğer kurutucular-da mevcut olan ve enerji tüketiminin artmasında ana rol oynayan ısıtıcı (200-2500Watt) ısı pompalı kurutucuda yer almıyor. Isı pompalı kurutucular da klimalarda olduğu gibi kompresör kullanılıyor.

Kompresör içindeki gaz kondanser içinde sıkıştırılıyor. Sıkışan gazda bir ısı açığa çıkıyor. Açığa çıkan bu ısı hava yönlendiriciler ile tambur içindeki çamaşır üzerine verilerek çamaşırın kuruması sağlanıyor, yani nemi alınıyor. Çamaşır üzerine üflenen havanın nemi alındığı için kurutma daha

Kısa sürede ve daha az enerji sarfiyatı ile gerçekleşir.

Yüksek güçlü ve yüksek verimli ısı pompalı kurutma makinelerini ile tanışın. Isı pompalı kurutma makineleri, özel bir sıcak hava pompası teknolojisi ile donatılmış yoğunlaştırmalı kurutma makineleridir. Klasik yoğunlaştırmalı kurutma makinelerinin aksine, burada ısı formundaki enerji ortama boşaltılmaz, bunun yerine kurutma işlemi için saklanır. ısı pompalı kurutma makineleri etkileyici enerji değerleri elde eder ve yoğunlaştırmalı

Kurutma makinesi mühim oranda daha az enerji tüketir

Isı pompalı kurutma makinelerinin fark yarattığı nokta yoğunlaştırıcılı otomatik kendi kendini temizleme özelliğidir. Bu, bir çok kurutma makinesine entegre ve yoğunlaştırıcısı – sensör kontrollü olarak ve yoğun bir halde, bazı zamanlar birkaç kere – otomatik olarak temizler. Sonuç, devamlı olarak tüylenmeyen ve enerji tüketimini devamlı düşük tutan bir yoğunlaştırıcı dır.

Ayrıca Bakınız.  Derin Dondurucu Buzlanma Nasıl Çözülür ?

Yoğunlaştırılmış su, ürüne entegre ayrı bir kapta toplandığından,  ısı pompalı kurutma makineleri de – tüm diğer yoğunlaştırmalı kurutma makineleri gibi – sorunsuz bir halde her yere kurulabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları