Fırın İç Lambası Yanmıyor ?

Fırın İç Lambası Yanmıyor ?

Fırın İç Lambası Yanmıyor ? 

Fırının İç Aydınlatma Lambası Yanmıyor, Fırın ışığı sönükse, tüm ışık düzeneğinin değiştirilmesi gerekebilir. Genelde hafif montaj bileşenleri ayrı olarak satılmaz. Ampul çalışmadığı için yemekleriniz fırında karanlıkta bırakılıyorsa, ampulü kendiniz tamir edip tamir edebilmek için yardım ve destek için doğru yerdesiniz. Yakında ışığın tekrar ocakta tekrar parlamasını sağlayacak bir fırın lambasının değiştirilmesini göstermek için sıra sıra kılavuzlar ve paylaşıyoruz.

Fırın İç Lambası Neden Yanmaz ?

Ampul

Fırın İç Lambası Yanmıyor ise Ampulün yanıp yanmadığını belirlemek için devamlıliği test etmek için bir multimetre kullanın ya da ampulü test etmek için aynı sokete takın.

Işık soketi

Işık soketine giden gücü test etmek için bir multimetre kullanın. Işık soketi güç alıyor, fakat fırın ışığı çalışmıyorsa, ışık soketinin arızalı olduğunu gösterir. Işık soketi d iseetkinse, değiştirin.

Işık anahtarı

Işık anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için devamlıliği test etmek için bir multimetre kullanın. Işık anahtarının devamlıliği yoksa değiştirin.

Fırın Çalışıyor, İç Işık Açılmıyor ?

Dokunmatik Ekran

Dokunmatik yüzeyde fırın ışığını kontrol eden bir düğme bulunur. Bu düğme arızalıysa, dokunmatik yüzey fırın kontrol kartına fırın ışığını açtığını bildirmez. Ancak, bu nadiren olur. İlkampulü, soketi ve anahtarı test edin. Bu bileşenlerin hiçbiri arızalı değilse, dokunmatik yüzey arızalı olabilir.

Dokunmatik Yüzey ve Kontrol Paneli

Dokunmatik yüzey ve kontrol paneli, fırın ışığı da dahil olmak üzere tüm fırın bileşenlerine güç beslemesini düzenler. Dokunmatik yüzey ve kontrol paneli aksamı arızalıysa, fırının devamsinyal vermez . Ancak, bu nadiren olur. Öncelikle, ampulü ve soketi test edin. Ampul ve soket arızalı değilse, dokunmatik yüzey ve kontrol paneli aksamı arızalı olabilir.

Ayrıca Bakınız.  Ankastre Fırın Temizliği Nasıl Yapılır ?

Transformatör

Transformatör arızalı olabilir. Ancak, bu nadiren olur. Önce ampulü, soketi ve ışık anahtarını kontrol edin. Bu bileşenlerin hiçbiri arızalı değilse, transformatör arızalı olabilir.olabilir … Transformatör onarılamaz – transformatör arızalıysa, değiştirmeniz gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları