Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? 

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? Bulaşık makineniz yıkamanın herhangi bir aşamasında çalışmayı reddeder ya da beklenmedik bir halde durursa, paneldeki gösterge ışıkları yanar ve yanıp söner. Tek bir göstergenin, misal verilecek olursa bir dokunma ya da bir fırçanın yanıp sönmesi, genellikle bir uyarı manasına gelmektedir.

Bulaşık Makinesi Işıkları Neden Yanıp Söner ?

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor ? yalnızca talimatlara bakmanız ve uyarının nedenini ortadan kaldırmanız gerekir. Bulaşık makinenizin elektronik ekranında tüm göstergeler aniden düzensiz bir halde yanıp sönmeye başladıysa ya da kontrol panelindeki düğmeler yanıt vermeyi bıraktıysa, büyük olasılıkla makinenin elektronik dolumu ile alakalı bazı sorunlar mevcuttur.

Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönmesi

Normal çalışmasını yalnızca ayarlarını sıfırlayarak geri yükleyemezseniz, makinenin bazı iç üniteleri, büyük olasılıkla kontrol panosu bozulmuştur: problemi teşhis etmek ve kartı onarmak ya da değiştirmek için, deneyleri durdurmak ve gerekli ekipman ve yeteneklere sahip kalifiye bir uzmanı aramak daha güzeldir. Bulaşık makinesi panelindeki simgeler artık genellikle standartlaştırılmış olsa da, her üreticinin göstergelerin davranışında kendi nüansları olabilir, bu sebeple bu makalede yalnızca en tipik durumları açıklıyoruz.

Bulaşık Makinesi Bütün Işıkları Yanar Söner

Çoğu bulaşık makinesinde farklı sesler ve yanıp sönen ışıklar farklı sorunlar manasına gelmektedir. Sahip olduğunuz bulaşık makinesine bağlı olarak, problemin araştırılması gerekebilir. Bulaşık makinenizin kullanım kılavuzuna sahipseniz, önce ona bakmak en iyisidir. Bulaşık makineniz el kitabınız, farklı yanıp sönen ve yanıp sönen ışıkların ne anlama geldiğini açıklayacaktır. Ayrıca bip seslerinin ne anlama gelebileceğini de size söyleyecektir.

Çoğu bulaşık makinesi için yanıp sönen ışıklar ve bip sesi şu anlama gelir:

Ayrıca Bakınız.  Kombi Sesli Gürültülü Çalışması Çözüm ve Arızaları

Başlat ve / ya da Sıfırla ışığının ya da düğmesinin yanıp sönmesi ya da Yanıp Sönmesi: Bu, bulaşık makinesinin “kapanma modunda” olduğu manasına gelebilir. Sahip olduğunuz bulaşık makinesi modeline bağlı olarak… Işık 60 ila 90 saniye içerisinde yanıp sönebilir. Bu olursa, 120 saniyeye kadar bilave edin ve bulaşık makinesinin sıfırlanıp normale dönüp dönmediğine bakın. Bulaşık makinesinin yanıp sönmesi ya da yanıp sönmesi durduğunda, sorunsuz yıkanıp yıkanmayacağını görmek için bir yıkama döngüsü deneyin ve başlatın.

Bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarıyor: Bu, bir yıkama döngüsü esnasında bulaşık makinesi kapağının açıldığını gösterecektir. Herhangi bir yıkama ya da durulama döngüsü esnasında kapak açılırsa ya da açılırsa, bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarır. Bu problemi çözmek için, bulaşık makinesinin kapağını kapatın ve bulaşık makinesinin yıkama döngüsüne devam etmesine izin verin.

Yukarıdaki yanıp sönen ışıklar ve bip sesleri bulaşık makineniz için geçerli değilse: Yanıp sönen ışıklar ve / ya da bip sesleri, bulaşık makinesi probleminun bir elektrik dalgalanmasından ya da elektrik kesintisinden kaynaklandığı manasına gelebilir. Bulaşık makinesinin fişini prizden çekebilir ya da kırıcıyı 1 dakika bulaşık makinesine kapatabilirsiniz.

Bu, bulaşık makinesini sıfırlayabilir ve tekrar çalışır duruma getirebilir. Bulaşık makinesinin gücünü çıkardıktan sonra sıfırlama çalışmazsa, denenecek bir sonraki şey, bulaşık makinesini sıfırlamak için Başlat ya da Sıfırla düğmesine basmaktır. Yaklaşık 10 saniye basın. Ardından ortalama 2 ila 3 dakika bilave edin ve bunun bulaşık makinesini sıfırlayıp sıfırlamadığına bakın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları