Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ?

Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ?

Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ? 

Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ? Çoğu evde sigorta ya da devre kesici varsa, mikrodalga fırınlarda da aşırı yüklenme durumunda kısa devre yapan ya da patlayan sigortalar bulunur. Mikrodalga fırınınız bir sigorta atarsa, birkaç olası neden mevcuttur. Ve eğer mutfağınız için sigortayı patlarsa, bunun da olası bir nedeni mevcuttur.

Mikrodalga Fırın Neden Sigorta Atar ?

Atmış sigortanın nedenleri

İşte evde en kolay sabitlemeden en zoruna kadar tekrarlanan atmış sigortaların bazı olabilecek sebepleri.

  • Soğutma fanı ölmüş ya da etkinliğini yitirmiş olabilir. Fırın atmış sigortalar içerisinde uzun süre kalırsa, nedeni bu olabilir. Bir nesne fanın içine yerleştirilmiş ve dönmesini durdurabilir. Kaldırılması problemi çözebilir. Biriken toz ve yağ hava akışını engelleyebilir, bu durumda fanın ve havalandırmanın temizlenmesi durumu iyileştirebilir. Üçüncü olarak, fırının konumu hava akışını engelleyebilir. Havalandırmanın daha güzel olması için hareket ettirilmesi problemi çözebilir. Ya da fan çalışmayı durdurmuş olabilir, bu durumda değiştirmeniz gerekir.
  • Gevşek bir vida ya da başka bir metal parçası kısa devreye neden olabilir. İç mekanda şüpheli nesneler olup olmadığını inceleyin. Eğer gevşek bir şey görürseniz, onu dışarı çıkarabilirsiniz. Önce kapasitörü boşaltmadan herhangi bir iç metale dokunmayın. İğne burun pensesi gibi bir alet, güvenli bir halde dışarı çıkmanıza izin verebilir, fakat yalnızca iyi yalıtılmış bir tutamağa sahip bir alet kullanın ve dokunduğunuza dikkat edin.
  • Yüksek voltaj kapasitörü kısa devre yapabilir. Şarjlı bir kondansatöre dokunmak son derece tehlikelidir, fakat boşaltıldıktan sonra, değiştirilmesi elektrik tamiratlarında uzman birisinin erişebileceği bir yerdedir. Mikrodalga tamiri hususunda uygun bir eğitim almamışsanız ÇALIŞMAYIN.
  • Kapağı açtığınızda sigorta atarsa, kapı kilidi arızalı olabilir. Bu bir tasarım özelliğidir. Kapı düzgün biçimde kapatılmazsa mikrodalgalar dışarı sızabilir. Fırın, bunun olmasına izin vermek yerine kendisini devre dışı bırakacaktır. Bu, fazlasıyla küçük bileşeni içeren ve iyi bir tamirhaneye bırakılan en iyi onarımdır.
Ayrıca Bakınız.  Kombi Sesli Gürültülü Çalışması Çözüm ve Arızaları

Mikrodalga Fırın Neden Sigortaları Attırır?

Bu sesi korkutucu yaparsak, çünkü. Onarımda birkaç dolar tasarruf etmek için kendinizi yaşamını kaybettirmenizi istemiyoruz. Hava akışı poblemlerinı çözmek çok zor değildir, fakat bunun ötesinde, kabiliyetleriniz hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, yalnızca bizi arayın ve işi yapacağız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları