Kombi Radyatör Peteklerden Hava Nasıl Alınır ?

13.02.2021
201
Kombi Radyatör Peteklerden Hava Nasıl Alınır ?

Kombi Radyatör Peteklerden Hava Nasıl Alınır ? 

Kombi Radyatör Peteklerden Hava Nasıl Alınır Radyatörlerinizin bunun yanında, tesislerinizdeki ısıtma sistemlerinin verimliliğini yükseltmek için atabileceğiniz bazı basit adımlar mevcuttur. Öncelikle, kombilerin düzenli olarak – en az yılda bir kez – servise tabi tutulmasını sağlamalısınız. Zaten sahip değilseniz termostatları da monte etmeli ve makul bir maksimum sıcaklık ayarlamalısınız.

Radyatör Peteklerinden Hava Alma

Kombi Radyatör Peteklerden Hava Nasıl Alınır sorusuna cevaben Biraz daha büyük bir görev almaya hazırsanız, özelliklerin uygun biçimde yalıtılmış olduğundan emin olmalısınız. Çatı yalıtımı açıkça bir taahhüt olsa da, pencere ve kapıların nizami bir halde taslak olmasını sağlayarak mühim ama çok ucuz iyileştirmeler uygulayabilirsiniz.

Yani şimdi bir radyatörün nasıl akmasını ve ısıtmayı iyileştirmek için bazı basit ipuçlarını biliyorsunuz. Yakında hem siz hem de kiracılarınız daha sıcak, daha enerji verimli evler keyfine varacaksınız.

Hava Almak İçin İhtiyacınız Olan

Radyatör anahtarı ya da tornavida

Radyatörünüzdeki boşaltma vanalarının tipine bağlı olarak, bir radyatör anahtarına ya da düz uçlu bir tornavidaya ihtiyacınız olabilirtır. Çoğu radyatör bir radyatör anahtarı kullanılarak alınır fakat emin değilseniz bir tahliye vanası bulun. Üst bölümdeki radyatörün sol ya da sağ tarafında bulunurlar. Eski bir radyatördeki boşaltma vanası ortada kare bir deliğe sahip bir deliğe benziyor. Bazı yeni radyatörlerde, tahliye vanası düz uçlu bir tornavida için düz bir oluğa sahiptir.

Eski bezler

Hava alma valfini açtığınızda, merkezi ısıtma sisteminin içindeki basınç sıkışan havayı zorlar. Tüm hava kaçtığında, su çıkmaya başlayacaktır. Karıştırmayı en aza indirmek için açtığınız boşaltma valfına karşı eski bir beze basmanız gerekebilir. Herhangi bir serseri damlamayı yakalamak için alt tarafa daha fazla paçavra yerleştirmek de iyi bir fikirdir.

Ayrıca Bakınız.  İmmergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları

Radyatör Havası Nasıl Alınır ?

Yani radyatör anahtarın ve paçavraların hazırda var – şimdi ne var? Bir radyatörün nasıl akacağını öğrenelim:

Isıtmayı açın

Radyatörleri fiilen boşalttığınızda ısıtma yapılmamalıdır, fakat başlamadan önce bir süre açık kalmalıdır. Radyatörlerin ısınması gereken kadar uzun zaman olduğunda, her birini soğuk yamalar için kontrol edin. Kanamaya ihtiyaç duyacağınız gibi, soğuk noktalar ile not edin.

Isıtma kapalı

Sistemin, radyatörlerin kanaması için ılık suya ihtiyacı mevcuttur, bu sebeple ısıtmayı tamamiyle kapatın ve radyatörlerin biraz soğumasını bilave edin. Yaklaşık 20 dakika olağanüstü olmalı

Alanı eski bezlerle hazırlayın

Dökülenleri yakalamak için boşaltma valfinin altındaki zemine eski eski bezler yerleştirin.

Hava alma valfini açın

Radyatör anahtarını boşaltma valfine koyun ve diğer elinizle valfin etrafına bir paçavra tutun. Valftan hava ıslanıncaya kadar anahtarı ortalama yarım tur çevirin.

Suyun çıkmasını bilave edin

Su vanadan dışarı akmaya başladığında, tüm hava dışarıda. Havalandırma valfini kapatmak için radyatör anahtarını saat yönünde yarım tur döndürün. Valfe zarar verebileceğinden, aşırı sıkmamaya dikkat edin.

Damlamalarını silin

Valf alanının etrafında herhangi bir su kalıyorsa ya da radyatörden aşağı düşerse, paslanmayı önlemek için kuru bir bezle silin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları