İmmergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları

13.02.2021
196
İmmergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları

İmmergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları 

İmmergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları kombiler, ayar tuşları üzerinde açıklayıcı sembolleri olan kontrol paneline ve kombinin tüm çalışma modlarının rahatlıkla görüntülenmesini ve kontrol edilmesini sağlayan aydınlatmalı bir dijital ekrana sahiptir. Bitermik ana eşanjörü ile sıcak kullanım suyu ve kalorifer ısıtması herhangi bir kayıp olmadan doğrudan alevle temas yöntemi ile üretmektedir. İmmergas Basit ve kompakt hidrolik tasarımı kombinin kullanım ömrünü yükseltmekta, bakımını kolaylaştırmaktadır.

İmmergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Eolo Star İmmergas 01 Arıza Kodu

Kombi Ateşleme Yaparken Arıza Verdiğini Belirten Koddur. Kullanıcı Kombinin Altında Bulunan Gaz Vanaları Açık Mı Kontrol Etmelidir. Eğer Vanalar Açık İse Cihaza Reset Atılması Gerekir. Resetten Sonra Da Kombi Düzelmiyor İse Ana Kart, Gaz Gurubu, Elektrotlar Veya İyonizasyon Da Arıza Olabilir.

Eolo Star İmmergas 02 Arıza Kodu

Bu Arıza Kodunda Kombi De Kırmızı Işık Yanması Meydana Gelir. 02 Arıza Kodu Cihazın Aşırı Isındığını Ve Bloke Olduğunu Gösterir. Bu Süre İçerisin De Bir Süre Bilave ediniz. Şayet Kombi Düzelmez İse Limit Termostat (Aşırı Isı Termostatı) Hasar Görmüş Olabilir.

Eolo Star 05 İmmergas Arıza Kodu

Cihazdan Sıcak Su Gelmesin De Etmen Olan Parçalardan Ntc Sensörün De Arızanın Oluştuğunu Gösteren Koddur. Bu Kod Ekran Da Var Olduğu Sürece Kombiden Sıcak Su Alınamaz Ve Kombi De Sarı Işık Yanmaya Başlar.

Eolo Star 06 İmmergas Arıza Kodu

Petekleri Isıtmaya Yarayan Sensör De Arıza Oluştuğunu Gösteren Arıza Kodudur. Bu Arıza Kodu Ekrana Geldiği Sırada Cihaz Kombi De Sarı Işık Yanması Meydana Gelir. Petekler Isınmayabilir Veya İstenilen Verim Alınamayabilir.

Eolo Star 10 İmmergas Arıza Kodu

Kombinin Su Bar Ayarının Düşük Olduğunu Belirten Koddur. Eğer Kombinin Suyu 0,5 Barın Altına Düşmüş İse Cihaz 10 Arızasını Verir Ve Kombiden Verim Alınamaz. Basıncı 1 İle 2 Arasına Getirdiğiniz Zaman Cihazın Düzeldiğini Göreceksiniz. Sonrasın Da İse Kullanımına Devam Edebilirsiniz.

Eolo Star 11 İmmergas Arıza Kodu

Kombinin Hava Akışının Sorunlu Olduğunu Belirleyen Arıza Kodudur. Eğer Cihaz Tipiniz Bacalı İse Baca Tıkanmış, Hermetikse Fan Motoru Veya Hava Prosestatı Sorunlu Olabilir. Servis Tarafından Müdahale Edilmesi Gereken Bir Durumdur.

Eolo Star 27 İmmergas Arıza Kodu 

Tesisat İçerisin De Su Devridaimini Gerçekleştiremiyor. Pompada Sorun Olabilir. Cihaz Ateşleme Yapmayabilir, Ses Yapabilir, Sıcak Su Akıtmaya bilir Veya Petekleri Isınmama Gibi Birçok Arıza Verebilir.

Eolo Star 28 İmmergas Arıza Kodu 

Kombi Tesisatın Da Yahut Elektriksel Kaçak Olabilir. Sorunun Tam Olarak Neyden Kaynaklı Olduğunu Anlayabilmek İçin Servisi Çağırmanız Gerekiyor.

Eolo Star 31 İmmergas Arıza Kodu 

Uzaktan Kumanda Paneliyle İrtibat Konusun Da Sorun Yaşandığını Belirten Koddur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları