Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları

13.02.2021
199
Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları

Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları 

Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları  kazanın gövdenin tabanından su sızmasına neden olabilecek birkaç iç parça bulunmaktadır. Kombiler yönünden gaz mühendisleri olarak karşı karşıya geldiğımız en yaygın yanlışlardan biri düşük basınçtır. Artık bir konut sahibi olarak, kombi basıncını devamlı arttırmak zorunda kaldığınızda çok sinir bozucu olabilir.

Kombi Altından Su Damlatıyor

Normalde sızdırmaz bir sistemde, radyatörlerden ya da belki de yılda bir kez ya da daha sonra radyatör tahliye ettikten sonra basınç eklemeniz gerekir. Eğer normal bir olay haline geliyorsa, bir problemin var demektir.

Basınç Tahliye Vanası

Basınç tahliye valfi, kazan çalışma aralığı üzerinde çalışıyorsa, suyu serbest bırakmak üzere dizayn edilmiştır. Çoğu kazanlar, en az 1,3 bar basınçta çalışırlar, fakat 1-2 bar içindeki herhangi bir şey onları sorunsuz çalışır. Kazanı doldurma döngüsünü tercih ederek fazla doldurduysanız, PRV’nin kazanın dahili bileşenlerinin herhangi birini kendi kendine yok etmek için bu fazla suyu serbest bırakması olasıdır!

Isıtma Pompası Sızıntıları

Pompa arızalarının ısıtılmasına adanmış bütün bir makale oluşturduk. Burada gördüğünüz gibi, pompaların sızıntı yapması yaygındır Bir ısıtma pompasının sızıntı yapmasının en yaygın nedeni, yanmış contalardan kaynaklanmaktadır. Bu genellikle pompanın eski yaşına kadar düşer ve contalar kötüleşir.Ancak, son zamanlarda mühürlere fazladan baskı yapıldıysa, bu durum onlara üflemenin katkıda bulunmuş olabilir.

Otomatik Havalandırma

İşletim basıncının çok yüksek olması durumunda, otomatik hava tahliyesi kazanda bir arıza emniyetlidir. Kombi çok yüksek bir basınçta çalışırken, basınç otomatik hava boşluğuna aktarılır. Çoğu havalandırma deliği gibi, basınçlı bir valf üzerinde çalışırlar. Valf, kazanın üstesinden gelmek için çok yüksek bir basınç fark ettiğinde, basınç verir. Sorun şu ki, bu vanalar yapışabilir ve yalnızca dışarı hava girmesine izin vermezler, fakat su da. Kazanı, gövdeden damlarken ve kazanın altındaki boruların altından su sızdıran kireçten görebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Kombi Çalışma Esnasında Patlama Sesi Çıkartıyor ?

Kombi Bağlantıları

Bu olası değil, ama imkansız değil. Sisteminiz yeniyse, akış ve geri dönüş için kazan bağlantılarının doğru yapılma ihtimali mevcuttur. Doku ile bağlantıları doldurun böylece tamamiyle kuru. Bir kez, herhangi bir sızıntı olup olmadığını görmek için birkaç dakika içinde tekrar kontrol edin. Genelde, basit bir ¼ onları sıkmak için çevirmek hile yapacaktır.

Eşanjör Korozyonu

Ne yazık ki, kazanların alttan su sızdırması gereken birkaç arızadan biridir, bu da bir değiştirme gerektiği manasına gelebilir. Bir kazandaki ısı değiştirici inanılmaz derecede pahalıdır. Zamanla, korozyona uğrayabilir ve parçalanırsa, kazanın tabanından su sızmasına neden olabilir.

Aşınmış Borular ve Lehimli Eklemler

Kazanın etrafındaki boruları ve lehimlenen bağlantıları kontrol edin. Zamanla, bağlantı parçaları ve bakır boru paslanacaktır. Aşırı korozyon, kazanın altında kaçaklara neden olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları