Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır ?

13.02.2021
194
Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır ?

Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır ? 

Kombi Reset Atma Nasıl Yapılır Yeniden Başlatma Çoğu zaman, bir kombi, sıfırlayarak normal çalışma sırasına döndürülebilir. Bu, düğmeye basmadan ya da termostatlardan birini döndürerek, statü tekrar açmadan önce 3 saniye süreyle sıfırlamak için yapılır. Kalifiye bir mühendisinin sıra sıra talimatları ile Kombi sıfırlamak için bu kılavuzu izleyin.

Kombi Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Sorununuzu belirlemek için kazanların neden kilitlendiğini anlamak için kılavuzumuza göz gezdirin . Bir kazanın sıfırlanması gerektiğinde, bir kilitleme sebebiyle gerçekleşir. Kombiyi sıfırlanmadan önce, kazanın kilitlenmesine neyin yol açtığunu belirlemeniz gerekir.

Kombi Nasıl Sıfırlanır ?

Kombi kilitleme, tüm modern kazanların güvenlik özelliğidir. Kombi bir problem algıladığında, kilitlenir. Kazanın kilitlenmesine neden olan bu sorun, iki şeyden biri olabilir:

Kombi Reset

Kombi, düzgün çalışmasına izin vermeyecek bir arızayı algılar (düşük basınç gibi)
Kombi, çalışmaya devam etmenin güvensiz olduğunu fark eder (yüksek basınç ya da kötü gaz kaynağı gibi).

Arıza Teşhis ve Düzeltme

Bir kilitlenme deneyinden sonra, bir kazan arıza kodunu görüntüler. Arıza kodunu teşhis etmeli ve devam etmeden önce problemi çözmelisiniz.

Kombiyi devamlı sıfırlamak zorunda kalmanız gerekiyorsa, sıfırlamadan önce arızayı temizlemediğiniz için. Kazan koruma olarak kilitlenir. Bu, kazanda bulunan iç parçaları korumak ve kazanın güvensiz olması durumunda sizsiniz. Hata kodunun ne anlama geldiğinden emin olmadığınız zaman iki seçeneğiniz mevcuttur:

  • Kullanıcı el kitabına bakın.
  • Sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için yetkili bir mühendisle irtibat kurun (tavsiye edilir).

Kombi Sıfırlama Düğmesi

Çoğu modern kazanın, kazanın ekranında bulunan bir sıfırlama düğmesine sahip olacaktır. Bu, arıza kodunun kayıt edildiği yere yakın olacaktır.

Örnek olarak, Kombi üzerindeki sıfırlama düğmesi, içinden geçen bir çizgi ile alev alacaktır. Bu sıfırlama ve kontak butonudur. Kombi sıfırlama düğmesini bulamazsanız, kullanım kılavuzuna bakın.

Sıfırla düğmesine basıp basılı tutun

Sıfırlama düğmesini 3-10 saniye basılı tutun.

Kombi Ateşlemesini Bilave edin

Tüm kazanlar sıfırlandıktan sonra doğrudan ateş etmeyecektir. En modern kazanların sıfırlama dizisinden geçmesi gerekebilir.

Bu 5-10 dakika sürebilir.

Arızayı bulduğunuzdan ve düzelttiğinizden emin iseniz, sıfırlama düğmesini bulun ve kazan sıfırlamadı ise teknik servis çağırma zamanı geldi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları