Klima Kumanda Ayarları ve Kullanım Kılavuzları

Klima Kumanda Ayarları ve Kullanım Kılavuzları

Bir çok kişinin evinde veya işyerinde klima olmasına rağmen hala bir çoğumuz klima kumandasını ya tam olarak kullanamıyoruz ya da kumandanın üzerindeki işaret ve sembollerin ne işe yaradığını bilmiyoruz. Şimdi sizlere bu yazımızda , Klima Kumanda ayarları, nasıl yapılır? Klima kumanda işaretleri nelerdir? , Klima kumandasının üzerindeki semboller ne işe yarar?  bu sorulara yanıt vereceğiz.

Hele birde yanlışlıkla Evdeki çocuk derece ayarı fahrenayt olarak değiştirirse, o zaman kumandayı tekrar santigrat derece ayarına almamız kabus gibi bir hal alabiliyor.

Bize gelen telefonlarda tüketicinin yaşadığı sorunlardan bir kaçı şunlar..; Klima (yaz modu) soğutma ayarı kaç olmalı, Klima (kış modu) ısıtma moduna nasıl alınır..?


Klima kumanda ayarları ve işaretleri

Yukarıdaki fotoğrafta Vestel kumanda ısıtma modu’na ayarlı olduğu görülmektedir. Eğer soğutma modunda olsaydı HEAT, DRY üstünde bulunan COOL yazısında olacaktı.

MODE tuşu ile Küçük oku ilgili konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Derece ayarını’da aşağı yukarı tuşları ile istediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz.

Konforlu bir ortam için tavsiye edilen soğutma derece ayarı 23-24 tür. Isıtma modu tavsiye edilen derece ayarı 30 dır.

Tüm klima markalarına ait kumanda kullanım kılavuzu kitapçığı pdf dosyası olarak vermek istiyorum.

Sizler hangi marka klima kullanıyorsanız, ilgili markanın linkine tıklayıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha sonra kumanda ile ilgili sorunları ele alacağız.

KLİMA MARKALARINA AİT KUMANDA AYARLARI VE KULLANIM KLAVUZLARI

Klima Kumanda ayarları 
Arçelik klima kumanda ayarları
Vestel klima kumanda ayarları
Baymak klima kumanda ayarları
Demir Döküm klima kumanda ayarları
Mitsubishi klima kumanda ayarları
Bosch klima kumanda ayarları
Midea klima kumanda ayarları
Samsung klima kumanda ayarları
Daikin klima kumanda ayarları
Toshiba klima kumanda ayarları
Fujitsu klima kumanda ayarları
Vaillant klima kumanda ayarları

Ayrıca Bakınız.  Termostatik Vana Nedir

isterseniz PDF dosyasında bulunan indir linkinden cep telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kumanda ile ilgili yaşadığınız tüm sorunların cevabını bu sitede bulabilirsiniz. Aklınıza takılan veya eklemeyi unuttuğumuz herhangi bir konu olursa lütfen yorum kısmında bizleri uyarmayı unutmayınız..!

Sizlerin sorduğu bir soru başka kullanıcılara ışık olma niteliği taşıyacaktır.

Kumanda ile ilgili yaşanan sorunlar;

Kumanda ekranı silik
Kumandaya reset atma
Derece yerine (F) harfi fahrenayt sembolü aktif
Kumanda çalışmıyor
Üniversal kumanda ayarı nasıl yapılır

a- Kumanda ekranı silik..; ise ne yapılması gerekir..? Genelde sebepleri şunlardır, Kumanda pilleri bitmiş, Kumandaya sıvı temas etmiş, kumanda arızalı

b- Kumandaya reset atma..; Kumanda marka modele göre yeri değişen, kalem ucu geçecek şekilde reset tuşu bulunur kalem ucu vasıtası ile resetleyiniz.

Reset atmanıza rağmen düzelme olmaz ise piller çıkartılır, bir süre beklenir, daha sonra piller tekrar takılarak çalışıp çalışmadığı gözlemlenir.

c- Derece yerine (F) Harfi fahrenayt sembolü aktif..; Bu durumda derece aşağı ve yukarı tuşlarına aynı anda basılıp (C) derece sembolü Çıktığı gözlemlenir,

Veya kumanda arkasında bulunan piller çıkartılıp bir süre beklenir, ve piller kumandaya tekrar takılıp düzelip düzelmediği gözlemlenir,

Eğer her hangi bir düzelme yok ise kumanda marka modele göre yeri değişen, kalem ucu geçecek şekilde reset tuşu bulunur kalem ucu vasıtası ile resetleyiniz.

d- Kumanda çalışmıyor..; Kumanda ekran hiç yok ise pillerini değiştiriniz, Bazen kumanda yayları oksit veya paslı olur yayları kırmadan dikkatlice temizleyip yeni piller ile deneyiniz.

Bu işleme rağmen kumanda hala çalışmadı ise kumanda bozuk arızalıdır. Kumandayı yenisi ile değiştirmeden öne saatçı yıldız tornavida ile kumanda kapağını açıp ıslak mendil ile temizleyiniz,

Zira kumandaya sıvı döküldüyse çalışmayacaktır, Genelde kola, ayran, meyve suyu gibi sıvılar dökülmektedir

Ayrıca Bakınız.  YX1F Isıtma Soğutma

e- Üniversal kumanda ayarı nasıl yapılır..; Genelde tüm üniversal akıllı kumandalar aynı şekilde ayarlanır, Satın almış olduğunuz kumanda, arkasında bulunan

ilgili markanın kodu girilmesi sureti ile kumanda frekansı bulunmuş olur, Tüm frekansların doğru olduğunu tespit etmek için klima tüm fonksiyonları denenir.

Klima kumanda ayarı nasıl yapılır

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları