RG36F3/BGEF Isıtma Soğutma

24.02.2021
122
RG36F3/BGEF Isıtma Soğutma

RG36F3/BGEF Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için RG36F3/BGEF Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. RG36F3/BGEF Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Midea / Electra markalı klimalara uygun olan RG36F3-BGEF / RG36F-BGEF / RG36F2-BGEF model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

RG36F3/BGEF Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite kapalı durumda ise açmak için kumandadaki “ON/OFF” tuşuna bir defa basın.
  • Ardından ısıtma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmak gerekir. Bu kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” belirene kadar basın. Böylelikle klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemek için “TEMP +,-“ tuşlarını kullanmanız gerekir. “+” tuşu ile sıcaklık derecesi her zaman yükseltilir, “-“ ile sıcaklık derecesi her zaman düşürülür. Kumanda ekranına yansıyan sıcaklık derecesini takip ederek uygun bir derece seçebilirsiniz.
  • Ardından fan hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında; otomatik, düşük, orta ve yüksek fan hızı kademeleri çıkacaktır. En uygun fan hızını seçebilirsiniz.
  • Çalışma modu seçimi, sıcaklık derecesi ayarı ve fan hızı düzeysini ayarladıktan sonra klima kısa bir sürede ortamdaki sıcaklığı yükseltecektir.

RG36F3/BGEF Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite kapalı ise açmak için kumandadaki “ON/OFF” tuşuna bir defa basarak iç üniteyi açın.
  • Daha sonra soğutma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmak gerekir. Kumanda ekranında “COOL yazısı ve kar sembolü” belirene kadar MODE tuşuna art arda basın. Klima bu biçimde soğutma moduna geçmiş olur.
  • Sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP +,-“ tuşlarını kullanmanız gerekir. “+” tuşuna basarak sıcaklık derecesini yükseltebilir, “-“ tuşuna basarak sıcaklık derecesini düşürebilirsiniz. Kumanda ekranını da bunun yanı sıra takip ederek ayarladığınız sıcaklık derecesini gözlemleyebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızı seçmek gerekir. Bunun için de “FAN SPEED” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında; otomatik, düşük, orta ve yüksek fan hızı kademelerinden birini seçebilirsiniz.
  • Çalışma modu seçimi, sıcaklık derecesi ve fan hızı düzeysi ayarından sonra klima kısa bir sürede ortamdaki sıcaklığı düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Banka Şubeleri için Klima Seçimi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları