Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ?

13.02.2021
1.210
Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ?

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ? 

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ise Klimanız devamlı kapanıyor mu? bu yaygın bir problemdir. Bu, klimalar sık ​​sık tekrar açılıp kapandığında, eviniz termostat için ayarlanmış olan sıcaklığa ulaşmadan önce olur. Yalnızca bu rahatsız edici değil, bunun yanında verimsiz ve maliyetli. Bu problemi yaşıyorsanız,

Klima Kendiliğinden Kapanıyor

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ? Klimanız da sorun var mı? Kendi kendine kapanmaya sürüyor mu? Bu, birden çok üründe ortaya çıkabilecek çok yaygın bir durumdur. Bu sebeple, bu durum hakkında daha fazla bilgi almak için bu makaleyi okumaya devam etmelisiniz.

Klima Kendiliğinden Açılıyor

Aircon kendi kendine kapanmaya devam ederse, klima bazı problemler olabilir. İşte bu olası sorunlardan bazıları ve bunları çözmek için bazı etkili yollar.

Klima Zamanlayıcısı

Bazen, klima zamanlayıcı arızalı olabilir. Bazı durumlarda, kırık zamanlayıcı Klima otomatik olarak kapatabilir. Bu problemi çözmek için, bu problemi çözmenize yardımcı olabilecek işinde uzman aircon onarım servisini aramalısınız. Bu kırık zamanlayıcı yenisiyle değiştirilmelidir.

Klima Kompresör Arızası

Bu, Klima kendi kendine kapanmaya devam etmesine neden olabilecek başka bir sorundur. Klimanızdaki kompresörün temiz olduğundan emin olun. Kirli kompresör, Klima aşırı ısınmasına neden olabilir. Sonuç olarak, üniteyi kapatacak.

Bu durumda, bobini ünite içinde çıkarmanız gerekir. Sonra, kompresörü temizlemelisiniz. Bu bölümdeki herhangi bir sorundan kaçınmak için kompresörün ayda en az bir kez temizlenmesi tavsiye edilir.

Bazı durumlarda, kompresör bozulduğunu öğrenebilirsiniz. Bu durumda, yenisiyle değiştirmek için işinde uzman bir klima servisini aramalısınız.

Klima Kondenser Arıza

Kondenser, serin havayı transfer etmek için çok yararlı olan cihazların mühim bir parçasıdır. Bu, Klima çok mühim bir parçasıdır, çünkü kompresördeki herhangi bir buharı soğutabilir. Klima kendi kendine kapandığında da bu bölümü kontrol etmelisiniz. Bu durum bloke ya da kirli kondenserden kaynaklanabilir. Bu problemi çözmek istiyorsanız, kondansörü temizlemeniz ve bu parçadaki istenmeyen tüm kalıntıları temizlemeniz gerekir. Kondenser sık ​​sık temizlenmeli, bu yüzden düzgün çalışabilir.

Klima Termostat Arıza

Termostat, Klima ünitemizin bir odadaki sıcaklığı muhafaza etmesine yardımcı olmak için çok kullanışlıdır. Termostat odanızın içindeki sıcaklığı algılayarak çalışır. Sıcaklığın çok yüksek ya da çok düşük olduğunu algıladığında, sıcaklığı düşürmek ya da arttırmak için Klima ünitesini ayarlayabilir.

Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor

Klima ünitenizin bu termostatı bozulursa, klima ünitesini otomatik olarak kapatabilir. Termostatınızı yenisiyle değiştirmek zorunda olduğunuz manasına gelmektedir. Termostatınızı değiştirmek için bir işinde uzman ya da uzman çağırın.

Ayrıca Bakınız.  Ariston-Hotpoint-İndesit Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları