McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
131
McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

McQuay G11 Kullanım Kılavuzu

McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? sorusunun yanıtını almak yahut kumanda kullanım talimatı hususunda bilinçli olmak için makalemize inceleyebilirsiniz.

McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı gösterim

Sinyal gönderim merkezidir. Kumanda bu merkezden klimaya sinyal göndermektedir.

 • 2 numaralı gösterim

Sinyal gönderim işaretidir. Klimaya kumanda ile sinyal gönderildiğini teyit etmek için yanıp söner.

 • 3 numaralı düğme

Açma/kapama düğmesidir. Klima iç ünitesinin açılması veya kapatılması için kullanılır.

 • 4 numaralı düğmeler

+,- düğmeleridir. İstenilen oda sıcaklığını ayarlamak için kullanılır. Sıcaklık ayar aralığı 16°C den başlar 30°C ye kadar devam eder. + ve – düğmelerine aynı anda basıldığı zaman göstergede °C den °F birimine değişmektedir.

 • 5 numaralı düğme

MODE yani çalışma modu seçim düğmesidir. Klimanın çalışma modlarının seçilmesi için kullanılmaktadır.

Sadece soğutma tipi cihazlarda;

Soğutma → Nem Alma → Fan mod seçimi yapılabilir.

Isı pompalı cihazlarda;

Otomatik Çalışma → Soğutma → Nem Alma → Fan → Isıtma mod seçimi yapılabilir.

 • 6 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Düğmeye basarak klimanın üfleme hızını seçebilirsiniz.

Fan hızı sıralaması;

Düşük → Orta → Yüksek → Otomatik şeklinde olur.

İstediğiniz hız ekranda belirdiğinde düğmeye basmayı bırakmalısınız. Böylelikle talep ettiğiniz üfleme hızını belirlemiş olursunuz.

 • 7 numaralı düğme

TURBO düğmesidir. Ortamın bi hayli hızlı soğutulması ve ısıtılması için bu düğme kullanılır. Isıtma modunda sıcaklık otomatik yükselir. Soğutma ve nem alma modunda sıcaklık otomatik düşürülür. Fan hızı yüksek konuma geçer. Fan hızı ve sıcaklık ayarı TURBO düğmesine yeniden basıldığında veya 20 dk. sonra önceki ayarlara dönmektedir.

Bu özellik yalnızca ısıtma, soğutma ve nem alma modunda kullanılabilmektedir.

 • 8 numaralı düğme

ON TIMER düğmesidir. Klimanın çalışma zamanını ayarlamak için “SET” düğmesine basmanız gerekir. Daha sonra düğmeye sürekli olarak basarak klimanın çalışmaya başlaması adına istenen saat ayarı yapılmalıdır. Ayarlanan saatte klima çalışmaya başlar. Ayarı iptal etmek için “CLR” düğmesine basabilirsiniz.

 • 9 numaralı düğme

OFF TIMER düğmesidir. Klimanın kapanma zamanlamasını ayarlamak için “SET” düğmesine basmalısınız. Daha sonra bu düğmeye sürekli olarak basarak cihazın kapanmasını istediğiniz saati ayarlamalısınız. Ayarladığınız saatte klima kapanır. Yaptığınız bu ayarı silmek için “CLR” düğmesine basabilirsiniz.

 • 10 numaralı düğme

SWİNG yani otomatik salınım düğmesidir. Hava üfleme kanadının otomatik salınım yapması amacı ile kullanılır. Kanat aşağı ve yukarı doğru hareket eder. Hava üfleme konumunu sabitlemek için istenen konuma geldiği zaman düğmeye yeniden basılması gerekir. Hava hareketi bu biçimde duracak ve sabitlenecektir.

 • 11 numaralı düğme

SLEEP düğmesi yani uyku modu düğmesidir.

Klima soğutma konumunda ise ilk yarım saat sonra sıcaklık ayarı 0.5°C kadar artar. İkinci yarım saat ardından sıcaklık ayarı 0.5°C artar. Böylelikle takip eden 1 saatin sonunda sıcaklık ayarı 1°C daha yükselir. Toplamda sıcaklık değişimi 2°C kadar olur. Klima kapanana kadar da bu sıcaklık ayarında çalışmasını sürdürür. Bu da size enerji tasarrufu olarak geri döner.

Klima ısıtma konumunda ise ilk yarım saat sıcaklık ayarı 1°C düşer. İkinci yarım saat ardından sıcaklık ayarı 1°C düşer. Böylelikle takip eden 1 saatin sonunda sıcaklık ayarı 1°C daha düşer. Toplamda sıcaklık değişimi 3°C kadar olur. Klima kapanana dek bu sıcaklıkta çalışmaya devam eder. Özellikle de gece terlemelerini engelleyerek enerji tasarrufunun yaşanılmasına neden olmaktadır.

Uyku modu özelliği yalnızca ısıtma, soğutma ve otomatik (auto) modlarda kullanılmaktadır.

 • 12 numaralı düğmeler

“+” ve “-“ düğmeleri. Bu iki düğme zaman ayarlaması görevindedir. Klimanın zamanlayıcısını ayarlayacağınız zaman saat ve dakika ayarını bu iki düğme ile uygulayabilirsiniz.

 • 13 numaralı düğme

Kişisel hafıza düğmesidir. Düğmeye 3 sn. kadar basılı tuttuğunuzda fonksiyon açılır. Ekranda kişi sureti yer alır ve altında “P1” ve “P2” yazar. P1 ve P2 içinde değişim istenirse eğer düğmeye yeniden basılır. İstenen ayar yapıldıktan sonra 4 sn. içinde hiçbir düğmeye basılmazsa eğer kumanda, ayarları hafızaya alır. P1 atarlarında çalıştırmak için bu düğmeye basılır. Ekranda P1 ve P2 içinde seçim için bu düğmeye yenişen basılır. Klimayı kişisel ayarlardan çıkartmak adına kumanda üzerinde bulunan herhangi bir düğmeye basmak yeterli gelmektedir.

 • 14 numaralı düğme

IONİZER düğmesidir. Yani temiz hava düğmesi olarak bilinir. İyon üreticisini çalıştırmak için veya durdurmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Etimesgut Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları