Klima Neden Koku Yapar?

09.05.2020
143
Klima Neden Koku Yapar?

Evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız klimaların bakımları oldukça önemlidir.. Kullandığımız Klimalardan gelen hoş olmayan kokular klima kullanıcılarını Klima neden koku yapar? , Klimanın Koku yapma nedenleri? , Klimadan neden koku gelir? gibi sorulara yanıt aramasına neden olur. Sizinde  klimanızdan pis kokular geliyorsa nedeni genellikle Klimanın bakımsız olmasından kaynaklanır..

Klima Bakımı yapılmaz ise Klimadan kötü kokular gelir.

Klimalardan koku gelme nedenleri ;

1. Odada Sigara içilmesi,
2. Ortamın nemli ve rutubetli olması
3.Ortamda bulunan tozların klimada birikmesi
4. iş yerlerinde bulunan kimyasal kokuların klimaya sinmesi

Sizlere klimadan neden kötü koku geldiğini maddeler halinde yazdık,

Bu gibi kötü kokulardan arınmak için klimanızın En az yılda iki defa detaylı iç, dış ünite bakımının yapılması gerekmektedir.

Konu ile ilgili bilgi almak isterseniz Klima bakımı nasıl yapılır yazısını okuyabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klima bakımı Özel petek temizleme ilacı ( Fomex ) ile yapılır. Klima bakımı yapıldıktan sonra her ay filtrelerin yıkanması gerekmektedir.

Klima bakımı yalnız koku yaptığı için değil, ayriyeten Bir çok hastalığa davetiye çıkardığı için bakım yapılması gerekmektedir.

Klima bakteri üreten bir cihaz olduğu için sağlığımız açısından çok büyük önem arz etmektedir.

Bununla ilgili bilgiyi Klima bakteri üretir’mi başlıklı yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca klima parfümleri’de satılmaktadır.

Klima Bakımı yapıldıktan sonra ön panjur kapağına kötü koku giderici parfüm takılabilir. Klima bakımını yaptırdıktan sonra ayda 1 Defa klima filtrelerini yıkamayı unutmayınız.

Klima ön kapağını önden kastırarak filtreleri kendinize doğru çekip yıkayabilirsiniz. Filtreleri lavabo altında soğuk su ile yıkayarak durulayın, daha sonra işlemi tersine çevirerek filtreleri yerine takınız.

Klima Neden koku yapar?
Önemli Not..; Klimadan kötü koku haricinde yanık kokusu veya gaz kokusu gelirse hemen yetkilis servis ile iletişime geçiniz..

Ayrıca Bakınız.  Beşiktaş Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları