K-1038E-L Kumanda Isıtma Soğutma

23.02.2021
130
K-1038E-L Kumanda Isıtma Soğutma

K-1038E-L Kumanda Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için K-1038E-L Kumanda Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. K-1038E-L Kumanda Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler bir çok klima markasına uyum sağlayan K-1038E-L model akıllı kumanda ile ilgili bilgilerdir.

K-1038E-L Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimanız açık değilse önce “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Daha sonra konum seçimini yapmak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Tuşa basarken kumanda ekranına bakın “güneş sembolü” çıkacak. Güneş sembolünü gördüğünüz zaman klima ısıtma moduna alınmış olur. Dilerseniz bu uygulama yerine kumanda üzerinde bulunan “HEAT” tuşuna basarak da ısıtma modunu aktif edebilirsiniz.
  • Isıtma modunu aktif ettikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için üst bölümde bulunan “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara basarken öte yandan da kumanda ekranına bakın, ayarladığınız sıcaklığı bu sayede görüntüleyebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra “FAN” tuşunu tercih ederek fan hızı seçmelisiniz. Tuşa basarken öte yandan da kumanda ekranını kontrol edin, ayarladığınız fan hızını görüntülemiş olursunuz.
  • Yapılan değişikliklerden sonra klima ortamı ısıtacaktır.

K-1038E-L Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klimanız açık değilse önce “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif edin.
  • Ardından konum seçimi yapmak üzere “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Tuşa basarken aynı amanda ekranı da kontrol edin “kar sembolü” belirecektir. Kar sembolünü gördüğünüzde klima soğutma moduna alınmış olur. Dilerseniz bu uygulama yerine kumanda üzerinde bulunan “COOL” tuşuna basarak da klimayı soğutma moduna alabilirsiniz.
  • Soğutma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için kumandanın üst bölümünde bulunan “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Tuşlara basarken kumanda ekranına da bakın, ayarladığınız sıcaklığı bu sayede görmüş olursunuz.
  • Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra “FAN” tuşuna basarak cihazın fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa basarken öte yandan da ekranı kontrol ederek ayarladığınız fan hızını görüntüleyebilirsiniz.
  • Yapılan değişikliklerden sonra klima ortamı soğutacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klimada Üçlü Vakum Tekniği Nasıl Uygulanır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları