Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?

27.02.2021
171
Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?

Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klimada Hangi Arızalar Garantiye Girmez?

Kullanacağınız veya kullanmakta olduğunuz klimalar 1 günlükken bile size sorun yaşattırabilir. Bu cihaz yeni olduğu için her tür arıza durumunun garantiye dahil bulunacağı manasına gelmemektedir. Klimalarda garanti ile alakalı bilinmesi gereken bazı hususlar mevcuttur.

Klimada hangi durumlar garantiye girmez? Hangi arızalar klimayı garanti dışı yapar? Merak edilen soruların yanıtı aşağıda bulunmaktadır.

Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?

Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?

Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?

  • Kullanma hatalarından oluşan hasar ve arıza durumları garantiye girmemektedir. Oluşan her bir hasar ücretli bir biçimde giderilmektedir.
  • Klimanın müşteriye teslim edilmesinden sonra yükleme, boşaltma esnasında yaşanan hasar ve sorunlar garantiye girmemektedir.
  • Voltajların düşmesi veya yükselmesi sebebiyle oluşan arıza durumları, hatalı elektrik tesisatı işlemleri sonrası oluşan problemler, ürün etiketinde yazan voltajdan farklı voltajda kullanma nedenlerinden oluşabilecek her tür hasar ve arıza durumları cihazın garanti dışı müdahale edileceği manasına gelmektedir.
  • Konutta oluşan yangın veya senedirım düşmesi ile oluşabilecek her tür arıza ve hasarlar garanti dışı kapsamına girmektedir.
  • Ürünün kullanım kılavuzunda bulunan hususlar dışında kullanılmasından kaynaklı meydana gelebilecek her tür arıza veya sorun garanti kapsamına dahil olmayacaktır.
  • Garanti belgesi üzerinde tahrifat yapılırsa, klima üzerindeki orijinal seri numarası kaldırılırsa veya değiştirilirse cihaz garanti kapsamı dışına girmektedir.

Garanti; klimanın garanti belgesinde gösterilen süre zarfı içinde ve yalnızca klimada meydana gelebilecek arızalar için geçerlidir.

Ayrıca Bakınız.  Alarko Carrier Salon Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları