R51K-BGE Isıtma Soğutma

24.02.2021
151
R51K-BGE Isıtma Soğutma

R51K-BGE Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için R51K-BGE Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. R51K-BGE Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Diamond Electric / Electrolux markalı klimalara kullanım yönünden uyum sağlayan R51K-BGE model kumanda ile ilgiliki bilgilerdir.

R51K-BGE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açmak için “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Ardından konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Kumandanın sol bölümünde çalışma modlarına ait isimler mevcuttur. AUTO: Otomatik, COOL: Soğutma, DRY: Nem Alma, HEAT: Isıtma modu manasına gelmektedir. Klima ısıtma moduna getirileceği için MODE tuşuna “HEAT” yazısının sağında ◄ sembolü çıkana kadar basın.
  • Isıtma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesi için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basın. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranındaki sıcaklık değerinde düşme ve yükselme olacaktır. Ekranı takip ederek ortam için en ideal sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.
  • Ardından “FAN” tuşunu tercih ederek fan hızını seçebilirsiniz. Kumanda ekranının sağında bulunan yazılar fan hızı düzeylerini anlamına gelir. HIGH: Yüksek, MED: Orta, LOW: Düşük fan hızı düzeysi demektir. ► sembolü hangi fan hızının solunda belirirse fan hızı o düzeyde demektir. Böylelikle bir ayarlama uygulayabilirsiniz.
  • İşlemler ardından klima ısıtma işlemine geçecektir.

R51K-BGE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açmak için “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra konum seçimi yapmak adına “MODE” tuşuna basın. Kumandanın sol bölümünde çalışma modlarına ait isimler bulunur. AUTO: Otomatik, COOL: Soğutma, DRY: Nem Alma, HEAT: Isıtma modu demektir. Klima soğutma moduna getirileceği için MODE tuşuna “COOL” yazısının sağında ◄ sembolü çıkana dek basın.
  • Soğutma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakarsanız derecede değişiklikler olacaktır. Ekranı kontrol ederek ortama uygun derece seçebilirsiniz.
  • Daha sonra klima üfleme hızını ayarlamak üzere “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranının sağında bulunan yazılar fan hızı düzeylerini ifade etmektedir. HIGH: Yüksek, MED: Orta, LOW: Düşük fan hızı düzeysi manasına gelmektedir. ► sembolü hangi fan hızı kademesinin solunda yer alırsa fan hızı o düzeyde demektir. Bu duruma göre bir ayarlama uygulayabilirsiniz.
  • İşlemler ardından klima soğutma işlemine geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi Klimaların Özellikleri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları