Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
131
Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Vaillant VAI 6 Kullanım Kılavuzu

Makalemizde Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? hususundaki ayrıntılı bilgileri sunduk. Bu model klima kumandasının nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız yahut kumanda üzerindeki düğmelerin görevlerini öğrenmek istiyorsanız sayfamızı inceleyin.

Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Vaillant VAI 6 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • ON/OFF düğmesi

Klimayı açmak veya kapatmak istediğinizde kullanabileceğiniz düğmedir. Klima açıkken bastığınızda kapatırsınız, kapalıyken bastığınızda açarsınız.

 • MODE düğmesi

Klimanın çalışma modunu seçmede yardımcı düğmedir. Düğmeye her basıldığında cihaz farklı moda geçer. Sırası ile;

Otomatik Çalışma → Soğutma → Isıtma → Nem Alma modları çıkar.

Mevsim durumuna ve ortam hava koşullarına göre dilediğiniz modda çalıştırabilirsiniz.

 • -,+ düğmeleri

Zamanlayıcı ve klima ısı ayarlaması yapmak için kullanılan düğmelerdir. + ile dereceyi artırabilir veya zaman ayarını yükseltebilirsiniz. – ile dereceyi düşürebilir veya zaman ayarını azaltabilirsiniz.

 • FAN düğmesi

Fan hızı seçim düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda fan hızı değişir. Talep ettiğiniz fan hızına ayarlayabilirsiniz.

 • Hava kanatçığı salınım düğmesi

Hava üfleme kanatçığının yönünü bu düğmeye basarak seçebilirsiniz. Düğmeye her bastığınızda iç ünite hava kanatçığı salınım yapar. Klimayı çalıştıracağınız moda göre kanatçık yönünü seçebilirsiniz.

 • CLOCK düğmesi

Klima saatini ayarlamak için kullanılan düğmedir. Mevcut saati ayarlamak için CLOCK düğmesine basabilir ardından saat ve dakika ayarını +,- düğmelerini tercih ederek uygulayabilirsiniz. Özellikle de program saati ayarlamak için klima saatinin ayarlanması gerekmektedir.

 • TIMER ON düğmesi

Zamanlayıcı program saatinin başlanacağı vakti ayarlamak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. +,- düğmelerini tercih ederek klimanın çalışacağı zaman dilimini saat ve dakika olarak girebilirsiniz. Yaptığınız ayarı onaylamak için de yine TIMER ON düğmesine basmalısınız.

 • X-FAN düğmesi

Klimanın kendi kendini temizleyeceği fonksiyon düğmesidir. Düğmeye bastığınızda klima otomatik kendini temizler.

 • TEMP düğmesi

Sıcaklık fonksiyon düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda farklı sıcaklık özelliği gösterir. Bunlar sırası ile;

Set Sıcaklığı → İç Ortam Sıcaklığı olmaktadır.

 • TIMER OFF düğmesi

Zamanlayıcı program saatinin sonlandırılacağı vakti ayarlamak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Klimanın hangi saatte durmasını istiyorsanız +,- düğmelerini tercih ederek saat ve dakika ayarlaması uygulayabilirsiniz. Yaptığınız bu ayarı kaydetmek için de yine TIMER OFF düğmesine basmanız gerekir.

 • TURBO düğmesi

Klimanın daha bi hayli hızlı ısıtma ve soğutma yapması için kullanılan düğmedir. Yakıt tüketimi daha fazla olur fakat ortam en kısa bir sürede ısıtılıp, soğutulabilmektedir.

 • SLEEP düğmesi

Uyku modu düğmesidir. Gece saatleri civarında özellikle ortam ısısının kaybolmaması amacı ile ve sorunsuz bir uyku vakti geçirmek amacı ile tercih edilen bir fonksiyondur. Yatarken vücut ısısı düştüğü için sorunsuz bir uyku vakti geçiremeyebilirsiniz. Lakin klimanızı uyku moduna alırsanız ortam ısısı düşmez, sorunsuz bir uyku geçirirsiniz.

 • LIGHT düğmesi

LED aydınlatma düğmesidir. Düğmeye bir kez bastığınızda ekran ışığı açılır, yeniden bastığınızda ekran ışığı söner.

Ayrıca Bakınız.  Klima Elektronik Kart Arızalarının Nedenleri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları