Klima Taşıma ve Nakliye Koşulları Nelerdir?

27.02.2021
143
Klima Taşıma ve Nakliye Koşulları Nelerdir?

Klima Taşıma ve Nakliye Şartları Nelerdir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Taşıma ve Nakliye Şartları Nelerdir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Taşıma ve Nakliye Şartları Nelerdir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Nasıl Taşınmalı?

Sıfır yahut 2.el fark etmez, klimanın bir yerden bir yere taşınması gerekiyorsa eğer bazı kurallara uyulması gerekir. Klima Taşıma ve Nakliye Şartları Nelerdir? hususundaki bilgiler aşağıda kısaca özetlenmiştir.

Klima Taşıma ve Nakliye Şartları Nelerdir?

Klima Taşıma ve Nakliye Şartları Nelerdir?

Klima Taşıma ve Nakliye Şartları Nelerdir?

  • Klima ambalajı üzerinde bulunan taşıma ve nakliye ikaz işaret ve yazılarına uyulmalıdır.
  • Klima taşınırken taşımaya uygun noktalarında hazırlanan taşıma yuvalarından tutulmalıdır. Aksi taktirde ürün elinizden kayıp düşebilir ve hasar görebilir.
  • Dış üniteler dik pozisyonda taşınmalıdır. Yan olarak yatırılmamalı yahut ters çevrilmemelidir.
  • Her bir ürünün art arda kaç tane kendinden taşınabileceği ürünün üzerinde bazı işaretler ile belirtilir. Belirtilen sayılar dışında saklamak ve hareket sağlamak ürünlere mekanik açıdan ciddi zararlar vermektedir. Bundan dolayı bu konuya dikkat edilmesi gerekir.
  • İç ünitelerin ıslanmaması ve su ile temas etmemesi gerekir. Aksi taktirde ürünlerin elektronik aksamlarında sorunlar oluşabilir.
  • Ambalajların üzerine basmamak, üzerinde yürümemek veya üzerine oturmamak gerekir. Aksi taktide ürün zarar görebilir. Bu zarar gözle görülmese bile ürün üzerinde ciddi mekanik hasara yol açabilmektedir.
  • Taşıma sırasında ürünleri yerde sürüklememek gerekir. Aksi halde taban ve bağlantı noktalarında zararlara neden olabilir. Ürün üzerinde bulunan uygun kaldırma şekilleri ve noktalarından yararlanarak taşıma yapılmalıdır.
  • Taşıma ve nakliye sırasında insan vücuduna zarar verebilecek en mühimsi de hayati tehlikeye neden olabilecek usulsüz taşıma metodlarında bulunulmaması gerekir.
  • Sökülmüş ve monte edilecek bir split klimadan istenen verimi almak amacı ile klimanın demontajının doğru ve kurallara uygun yapılması gerekir. Yanlış bir sökme işlemi cihazın monte edilmemesine yahut montaj masrafının artmasına neden olabilmektedir.
Ayrıca Bakınız.  Çayırova Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları