İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ?

13.02.2021
308
İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ? 

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ? Herhangi bir iklimlendirme ünitesinde havayı toz, koku, mikroorganizma vb. Maddelerden temizleyen filtreler mevcuttur. Bununla birlikte, mevcut konfor ve hijyen ihtiyaçları da bazı ünitelerin iyonizer ile beslenmesine neden olmaktadır.

İyonizer nedir ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ? İyonlaştırıcı, şu anda dünya çapındaki en gelişmiş hava temizleme teknolojilerinden biri olan ek bir filtredir (COLD PLASMA) Soğuk Plazma iyonlaştırıcı, pozitif ve negatif iyonları serbest bırakır, böylece odadaki kötü kokuları dezenfekte eder ve azaltır. Ayrıca ev tozu, polen ve alerjiden sorumlu diğer küçük parçacıkları toplar. Aynı zamanda güvenli, sağlıklı ve dinlendirici bir ortam yaratmak için negatif iyonlar üretir.

İyonizer ne işe yarar?

Hava iyonlaştırıcı, elektrik yüklü hava molekülleri kullanılarak havayı saflaştırmak için dizayn edilmiş bir birimdir. Kısacası, iyonlaştırıcılar havayı temizlemeye yardımcı olmak için iyon adı verilen yüklü parçacıkları yayarlar. Toz, polen, küf, hayvan tüyü, duman, olası virüsler, kimyasal toksinler ve hatta kokular gibi yabancı maddelerin ve kirlerin tuzlanmasına yardımcı olmaktadırlar. Dahası, raporlar, iyonizatörlerin astımlı insanlara, bozulmuş bağışıklık sistemine, alerjilere, kimyasal hassaslıklara ve solunum hastalıklarına yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Genel olarak bir iyonlaştırıcı bağımsız bir cihazdır. Bununla birlikte, yenilikçi teknoloji iyonlaştırıcılar ile bilgisayar, buzdolabı ve klima gibi çeşitli cihazlara eklenmektedir. Aslını söylemek gerekirse, teknolojideki en mühim trendlerden biri iyonlaştırıcılara sahip klimalardır. Hava durumu iyonlaştırıcılar, bağımsız bir iyonlaştırıcı satın alma ihtiyacını yok eder. Ayrıca, çoğu hanede bulunan mevcut bir cihazdan yararlanır.

Klimada bulunan İyonizer Filtre

Daha kuvvetli bir iyonlaştırıcı daha fazla negatif iyon üretir. Yayılan daha fazla negatif iyon daha sağlıklı bir hava demektir. Bunun yanında, daha güçlü olan iyonlaştırıcılar da daha fazla elektrik çekiyor. Ancak, iyonlaştırıcıya sahip klimalar, maliyetleri ve enerji tüketimini büyük oranda azaltacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Isıtmaz? Detaylı Açıklama ve Çözüm

Buna ek olarak, evdeki sayısız bağımsız iyonizörle karşı karşıya geldirıldığında bir hava durumu iyonlaştırıcısına sahip olmak çok daha uygun maliyetlidir.

Klima İyonlaştırıcı Nasıl Çalışır?

Tek başına, bir klima ünitesi havayı mikroorganizmalar, toz ve kokudan temizlemek ve temizlemek için bir filtre kullanır. Bununla birlikte, günümüzün en uygun hijyen ve konfor ihtiyacı, hava durum iyonlaştırıcıları üretmeye ve üretmeye yöneltmiştir.

İyonlaştırıcı, evdeki kötü kokuları temizleyen, dezenfekte eden ve azaltan iyonları salan ek bir filtredir. Ayrıca, hava durumu iyonlaştırıcılar, havayı kirleten polen, toz ve diğer istenmeyen parçacıkları toplar. Eşzamanlı olarak, iyonlaştırıcı sağlıklı, toksik olmayan ve mülayim bir ortam yaratmak için negatif iyonlar üretir.

Klimalarda bulunan “Mini Ionizer Filtre” nedir?

Mini Ionizer Filtre, hava içindeki nemi iyonlara (parçacıklara) ayırır, ayrışma sonrası açığa çıkan OH (hidroksil) iyonu ile ortamdaki mikro organizmaları, virüs ve bakterileri parçalayarak ortam havasını %99’un üzerinde temizler. Diğer iyonizerlere göre saatte 1 milyon iyon salabilir. Ayrıca çok kısa bir sürede ortamı mikroptan arındırır. İç ünitede hava üfleme kanalında sağda bulunan beyaz bir filtre modülüdür.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları