Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

27.02.2021
130
Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Açılınca Direk Çalışmıyor

Çoğu klima kullanıcısı cihazını açar açmaz çalışma performansı bekler. Yalnız klimalar açar açmaz çalışmaz. Klimaların hiçbir marka modelinde böyle bir özellik yoktur. Sizlere bu durum belki arıza gibi gelebilir. Nasıl ki kombiyi kış konumuna aldığınızda petekler aniden ısınmazsa veya sıcak su musluğunu açtığınızda hemen sıcak su gelmezse klimalar da açılır açılmaz soğutma veya ısıtma yapmaz. Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyorsa işte nedenleri;

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

Klima Açılır Açılmaz Çalışmıyor

  • Klima kapatıldıktan kısa süre sonra yeniden açılırsa eğer;

Kompresör sigortanın atmasını engellemek adına 3 dk. kadar çalışmaz. Klima da bu yüzden direk açar açmaz çalışmaz. Bu bir arıza durumu değildir. Normal bir durumdur ve her klima da bu biçimde çalışmaktadır.

  • Klima fişi çekildikten sonra yeniden takılırsa eğer;

Koruma devresi bu durumda 3 dk. lığına devreye girer. Cihazın ise bu zaman zarfında çalışmasına engel olur. Bu da normal bir durumdur. Yani arıza durumu değildir.

Bu durumlar dışında cihaz açtığınızda eğer 3 dk. lık bir süre ardından devreye girmiyorsa bir sorun var demektir. Klimayı kapatıp yeniden açmayı deneyin. Yine de sonuç alamıyorsanız eğer klimada bir sorun olabileceği için mutlaka servis yardımı alın.

Ayrıca Bakınız.  Yıldırım Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları