Viessmann Vitoclima 333-S Isıtma Soğutma

23.02.2021
139
Viessmann Vitoclima 333-S Isıtma Soğutma

Viessmann Vitoclima 333-S Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Viessmann Vitoclima 333-S Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Viessmann Vitoclima 333-S Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde sunacağımız bilgiler Viessmann Vitoclima 333-S VRF Kaset Tipi klima serili CV1E3022M1 / CV1E3028M1 / CV1E3036M1 / CV1E3045M1 / CV1E3050M1 model klimalar için geçerli bilgilerdir.

Viessmann Vitoclima 333-S Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Öncelikle iç ünite kapalı ise açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. İç ünite zaten açıksa aşağıda sıralanan işlemleri sırası ile uygulayın.
 • Isıtma modu seçimi için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranında değişen çalışma modları çıkacaktır. Klimayı ısıtma moduna alacağınız için kumanda ekranında ısıtma moduna ait olan “güneş sembolü” nü görmeniz gerekir. Bu sembolü görene dek MODE tuşuna basmaya devam edin. Bu sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna alınmış demektir.
 • Ortam ısısı ayarlamak için ▲ ve ▼ tuşlarını kullanmanız gerekir. ▲ ile ısı derecesi yükselir, ▼ ile ısı derecesi düşürülü Bu tuşları tercih ederek bir ortam ısısı ayarlamanız gerekir. Kumanda ekranından da yaptığınız ayarlamayı gözlemleyebilirsiniz.
 • Isıtma sıcaklık aralığı 16-30°C arasıdır.
 • Ardından fan hızı ayarlayabilirsiniz. Bunun için de “FAN” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda; auto (otomatik), düşük, düşük-orta, orta, orta-yüksek, yüksek ve turbo şeklinde fan hızı kademeleri çıkacaktır. Kumanda ekranında takip ederek uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
 • Yapılan ayarlamalardan sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını artırarak, ortamı ısıtacaktır.

Viessmann Vitoclima 333-S Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klima iç ünitesi kapalı ise önce kumanda üzerinden “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klimanızı açın. Klima zaten açıksa direk aşağıda dile getirdiğimiz uygulamaları sırası ile yapın.
 • Soğutma modunu seçmek adına önce “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında farklı çalışma modları çıkacaktır. Klimayı soğutma moduna alacağınız için ekranda “kar sembolü” nü görmeniz gerekir. Bundan dolayı ekranda kar sembolünü görene dek bu tuşa basmaya devam edin. Kar sembolü çıkınca klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
 • Ortam ısısını ayarlamak adına yapmanız gereken şey ▲ ve ▼ tuşlarını kullanmaktır. ▲ ile ısı derecesi artırılır, ▼ ile ısı derecesi azaltılır. Bu değişikliği tuşlara bastıkça ekranda gözlemleyebilirsiniz. Tuşlara uzun süre basılı tuttuğunuzda sıcaklık dereceleri bi hayli hızlı bir biçimde azalacak veya artacaktır.
 • Isı ayarlaması ardından fan hızı ayarlamanız gerekir. Bu işlem için de “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri değişecek ve sırası ile kumanda ekranında; auto (otomatik), düşük, düşük-orta, orta, orta-yüksek, yüksek ve turbo kademeleri olacaktır. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
 • Mod seçimi, ısı ayarı ve fan hızı ayarı ardından klimanız en kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürerek, ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Samsung Klimaanlage Heat-Modus
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları