Sanyo RCS-7HS4E-G Isıtma Soğutma

23.02.2021
106
Sanyo RCS-7HS4E-G Isıtma Soğutma

Sanyo RCS-7HS4E-G Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sanyo RCS-7HS4E-G Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sanyo RCS-7HS4E-G Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde açıklanan bilgiler Sanyo markalı klimalara kullanım yönünden uygun olan RCS-7HS4E-G / RCS-AX1 / RCS-AX3 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Sanyo RCS-7HS4E-G Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanız kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Daha sonra ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranının sol kısmına bakın. Sembollerin yanında yani ekranında “◄” sembolü belirdiğinde klima o çalışma konumuna alınmış olur. Isıtma konumu sembolü “güneş” olduğu için “◄” sembolü güneş sembolünün sağında belirene kadar “MODE” tuşuna art arda basın.
  • Isıtma modunu ayarladıktan sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Ortam için uygun bir sıcaklık ayarlayabilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi ayarladıktan sonra fan hızı için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa basarken kumandanın ekranına da bakın. Bunun yanında ayarladığınız fan hızını görmüş olursunuz.
  • İşlemler bitiminde klima ortama sıcak hava üflemeye başlayacaktır.

Sanyo RCS-7HS4E-G Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Daha ardından soğutma modunu ayarlamak adına “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa basarken kumanda ekranının sol kısmına da mutlaka bakın. Sembollerin yanında “◄” sembolü belirir. Bu sembol hangi çalışma modu sembolünün sağında belirirse klima o moda alınmış olur. Soğutma modu “kar” olduğu için kar sembolünün yanında “◄” sembolü görülene kadar MODE tuşuna art arda basın.
  • Daha ardından sıcaklık derecesi için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Ortam için uygun bir ısı derecesini bu tuşlarla ayarlayabilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi sonrasına fan hızı için “FAN SPEED” tuşuna basabilirsiniz. Tuşa basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına da bakabilir, bu sayede fan hızını takip edebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima ortama soğuk hava üflemeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Samsung Klimada Auto Clean Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları