Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir?

28.02.2021
1.370
Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir?

Klimada Heat, Cool, Dry Nedir?

Klima kullanımında kumanda üzerinde bulunan bazı fonksiyon tuşları merak edilir. Bunlardan en mühimleri ve en fazla kullanılanları HEAT, COOL ve DRY dır. Aşağıda bu fonksiyonların ne anlama geldiği ve nasıl çalıştırılacağı hususundaki bilgiler bulunmaktadır.

Klimada HEAT Nedir?

  • Klimalarda HEAT ısıtma modudur. Kış dönemlerinde ısınabilmek amacı ile klimanızı HEAT modunda çalıştırabilirsiniz.

Klimanızı HEAT moduna almak adına kumanda üzerinde bulunan MODE düğmesine (çoğu klima kumandalarında menü MODE tuşu ile belirtilir) basarak HEAT konumuna geçmelisiniz. Çoğu model klimada HEAT “güneş sembolü” ile de bulunmaktadır. Güneş sembolü veya HEAT konumuna geçtikten sonra konfor sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Cihaz kısa bir süre sonra ortamı ısıtmaya başlayacaktır.

Klimada COOL Nedir?

  • Klimalarda COOL soğutma modudur. Yaz dönemlerinde veya sıcak günlerde serinleyebilmek için klimanızı COOL modunda çalıştırabilirsiniz.

Klimanızı COOL moduna almak için kumanda üzerinde bulunan MODE düğmesine basarak COOL modunu seçmelisiniz. Bazı model klimalarda “kar sembolü” ile belirtilir. Bu modu seçtikten sonra soğutma ayarı belirlemeniz gerekir. Ayar tespit ettikten kısa bir süre sonra ortam soğumaya başlayacaktır.

Klimada DRY Nedir?

  • Klimalarda nem alma modudur. Nemli geçen günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırarak ortam nemini ideal düzeyye ulaştırabilirsiniz.

Klimanızı DRY moduna almak için kumanda üzerinde bulunan MODE düğmesine basarak DRY modunu seçmeniz gerekir. Bazı modellerde “su damlası sembolü” ile açıklanmıştır. Nem alma modunu ayarladıktan sonra sıcaklık ayarı belirlemelisiniz.

Ayrıca Bakınız.  Regal Klimada Favori Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları