Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

27.02.2021
128
Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Hava Serinletici Cihaz Montajı

Hava serinletici özellikte olan cihazlarda montaj işlemi ve detaylar aşağıdaki paylaşımımızda sunulmuştur. Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır? konusu ile ilgiliki ayrıntı kısmı öğrenmek istiyorsanız sayfamızı incelemelisiniz.

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

  • Ürün kutusundan çıkarılır ve düz bir zemine bırakılır. Tekerlekleri ve montaj anahtarı kutudan çıkarılır.
  • Tekerleklerin montaj işlemi: tekerleklerden ikisi fren mekanizmalıdır. Bu tekerlekleri cihazın alt arka kısmına diğerlerini ise ön kısıma olmak üzere takmalısınız. Ürün ile birlikte verilen montaj anahtarı yardımı ile sıkmalı ve yerine sabitlemelisiniz.
  • Su dolumu: cihazın arka bölümündeki hazne kilidini yatay pozisyona getirmeniz gerekir. Daha sonra su haznesini çekerek yerinden çıkarmalısınız. Temiz musluk suyunu haznenin geniş bölümüne eklemelisiniz. Su düzeysinin haznenin arka bölümünde bulunan düzey göstergesinde bulunan MAX. işaretli düzeyyi geçmemesine özen göstermelisiniz.
  • Cihaz suyu haznenin dar olan bölümünden alarak peteğin üzerine pompalamaktadır. Soğutucu petekten süzülen su ise haznenin geniş bölümüne geri dökülmektedir. Böylelikle sürekli olarak devir daim olan su havada bulunan toz ve kiri emerek kirlenebilmektedir. Hazne ortasındaki filtre, pompa ile çekilen suyun temizliğini sağlar. Bundan dolayı bu filtrenin kullanım sırasında takılı olduğundan emin olmanız gerekir.
  • Buz aküsünü su dolu olan hazneye yerleştirdiğiniz zaman haznedeki su miktarı maksimum düzeynin üzerine çıkabilir ve taşabilir. Bu nedenle buz aküsü kullanılacaksa eğer önce hazneye yerleştirilmelidir. Daha sonra hazne gösterilen max. düzeyye kadar su ile doldurulmalıdır. Hazneyi yeniden yuvasına yerleştirmeli ve hazneyi dikey pozisyonda olacak şekle getirmelisiniz.
Ayrıca Bakınız.  Klima Bebeklere Zararlı Mı?

Hava Serinletme Cihazı Montajı işlemi basittir. Lakin yeni alımlarda veya kullanımlarda mutlaka uzman desteği almanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları