Midea RG58B/BGE Isıtma Soğutma

24.02.2021
135
Midea RG58B/BGE Isıtma Soğutma

Midea RG58B/BGE Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Midea RG58B/BGE Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Midea RG58B/BGE Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Midea markalı bir çok klimaya uygun olan RG58B-BGE / RG58B-BGEU1 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Midea RG58B/BGE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalıysa “açma/kapama” tuşuna bir defa basın ve üniteyi açın.
  • Konum seçimi yapmak için “MODE” yazan tuşu kullanabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda farklı çalışma modlarına ait semboller ve yazılar kumanda ekranında belirecektir. Kumanda ekranında “heat yazısı ve güneş simgesi” çıktığında klima ısıtma moduna alınmış demektir.
  • Konum seçiminden sonra sıcaklık derecesini ayarlamanız gerekir. Bunun için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. ▼ sıcaklık derecesini düşürmenizi, ▲ sıcaklık derecesini yükseltmenizi sağ Tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakabilir ve ayarladığınız sıcaklığı gözlemleyebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı ayarlamak için “pervane simgeli +,-“ tuşlarını kullanabilirsiniz. “+” tuşu ile fan hızı düzeysi yükselir, “-“ tuşu ile fan hızı düzeysi düşer. Kumanda ekranına bakarak da uygun bir fan hızı düzeysi ayarlayabilirsiniz.
  • Bu işlemlerden sonra klima ayarladığınız derece ve fan hızında ısıtma sağlayacaktır.

Midea RG58B/BGE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalıysa “açma/kapama” tuşuna bir defa basın ve üniteyi açın.
  • Ardından konum seçimi yapmak için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda farklı çalışma modlarına ait semboller ve yazılar kumandanın ekranına yansır. Ekranda “cool yazısı ve kar simgesi” çıktığında klima soğutma moduna alınmış demektir.
  • Konum seçimi ardından sıcaklık derecesi ayarlamak gerekir. Bundan dolayı “▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. ▼ sıcaklık derecesini azaltmanızı, ▲ sıcaklık derecesini artırmanızı sağlar. Tuşlara basarken kumanda ekranına da bakarsanız ortam için uygun bir sıcaklık derecesi belirleyebilir ve bu dereceyi ekranda gözlemleyebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızı seçmeniz gerekir. “pervane simgeli +,-“ tuşları bu işlem için kullanılır. “+” tuşuna bastığınızda fan hızı düzeysi artar, “-“ tuşuna bastığınızda fan hızı düzeysi azalır. Kumanda ekranına bakarak uygun bir fan hızı düzeysi ayarlayabilirsiniz.
  • Bu işlemlerden sonra klima ayarladığınız derece ve fan hızında soğutma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Midea-Aura HYK-07 Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları