Hitachi RAC-18CH5 Isıtma Soğutma

23.02.2021
174
Hitachi RAC-18CH5 Isıtma Soğutma

Hitachi RAC-18CH5 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Hitachi RAC-18CH5 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Hitachi RAC-18CH5 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Hitachi markalı bir çok klimaya kullanım yönünden uygun olan RAC-18CH5 / RAC-24CH5 model kumandayla alakalı bilgilerdir.

Hitachi RAC-18CH5 Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanız açık değilse önce “açma/kapama” tuşuna bir defa basın ve klimayı aktif edin.
  • Ardından konum seçimi yapmak için kumanda kapağını sağa doğru kaydırın ve orada üst sağ köşede bulunan bir çok sembolün bulunduğu tuşa, kumanda ekranında “güneş sembolü” çıkana dek basın. Bunun yanında klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • Daha sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için kumanda kapağını kapatın ve kapak kapalıyken kumanda panelinde bulunan °C sembolüne ait ▼ ve ▲ tuşlarına kumanda ekranını takip ederek basın ve uygun bir sıcaklık derecesi ayarlayın.
  • Yapılan ayarlama ardından fan hızını ayarlamak gerekir. Kumanda kapağı kapalı durumdayken kumanda panelinde bulunan yeşil renkteki “pervane sembolü” olan tuşa basın. Bu tuşa art arda basarak ve kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima zaten kısa bir sürede ısıtma yapacaktır.

Hitachi RAC-18CH5 Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Önce klimayı açmak için “açma/kapama” tuşuna basmanız gerekir.
  • Daha sonra konum seçimi yapmak adına kumanda kapağını sağa doğru kaydırın. Orada üst sağ köşede bulunan ve bir çok sembol olan tuşa, kumanda ekranında “kar sembolü” çıkana dek art arda basın. Klima bu biçimde soğutma moduna alınır.
  • Ardından sıcaklık derecesi ayarlamak için kumanda kapağını kapatın ve kapalı durumdayken panelde bulunan °C sembolüne ait ▼ ve ▲ tuşlarına art arda basın. Kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklık derecesini ekrandan görüntüleyebilirsiniz.
  • Fan hızını ayarlamak için kumanda kapağı kapalı biçimdeyken panelde bulunan yeşil renkteki “pervane sembolü” olan tuşu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda bastığınızda fan hızı kademeleri artacaktır. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı kademesini bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • İşlemler ardından klima zaten kısa bir sürede soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Split Klima Nedir? Avantajları Nelerdir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları