Airfel Klima Arıza Kodları

01.03.2021
505
Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Arıza Kodları

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Airfel Klima Arıza Kodları konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Airfel Klima Arıza Kodları başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Airfel Klima Hata Kodları

Airfel klima kullanıcıları için hazırlanan bu paylaşımımızda cihaz ekranında beliren arıza kodlarına ve bu arıza kodlarının anlamlarına yer vereceğiz. Arıza durumları ile ilgili servis öncesi bilinçli olmak istiyorsanız eğer yazımıza göz atmanız gerekmektedir. Airfel Klima Arıza Kodları paylaşımımızda geniş bir şekilde olarak sunulmuştur.

Airfel Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Arıza Kodları

  • POWER tuşu sürekli olarak yanıp sönüyor 

İç ünite hava emiş sensöründe yani oda sensöründe sorun mevcuttur. Servis müdahalesi gerekir.

  • POWER tuşu sürekli olarak yanıp sönüyor, TIMER tuşu 4 kez yanıp sönüyor 

Evaporatör sensörü arızasıdır. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanız gerekmektedir.

  • POWER tuşu 3 kez yanıp sönüyor 

Drenaj pompasında sorun var. Cihaza müdahale etmeksizin Airfel Servisi teknik desteğine başvurmalısınız.

  • E1 Arızası 

Kompresör yüksek basınca karşı korumada. İç ve dış ünite kirli olabilir, yani temizliği gerekebilir. Soğutucu akışkan miktarı yüksek olabilir. Bakır boru tesisatında problem yaşanabilir. Arıza tespit ve onarımı için servis yardımı almanız gerekmektedir.

  • E2 Arızası 

İç ünite boru sensörü donmaya karşı korumada. Sensör değerleri ölçülmeli ve değiştirilmelidir. Kabloların temas edip etmediği kontrol edilmelidir. İç ünite kontrol edilmeli temiz değilse temizlenmelidir.

  • E3 Arızası 

Alçak basınç sorunu. Gaz kaçağı durumu söz konusu olabilir. Köpük yardımı ile kaçak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bakır borularda kırılma yahut ezilme olabilir. Kontrol edilerek böyle bir durumla karşılaşılır ise bakır boru değişimi yapılmalıdır. İç ve dış ünite temiz olmayabilir. Kontrol edilmeli, kirli ise mutlaka temizliği yapılmalıdır.

  • E4 Arızası 

Kompresörde aşırı ısınma sorunu. Sistem basıncı doğru değerde olmayabilir, bakır boru tesisatında problem yaşanabilir, kompresör arızalı olabilir. Kontrollerin uzmanı aracılığıyla yapılması gerekir.

  • E5 Arızası 

Dış ünite boru sensör problemi. Soketin temas edip etmediği kontrol edilmelidir. Elektronik kart arızalı olabileceğinden kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol neticesinde sorun ne ise tespit edilerek müdahale ona göre yapılmalıdır. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis teknik desteğine başvurmalısınız.

  • E7 Arızası 

Faz sıfırlama sorunu, gaz eksikliği yahut basınç swich sorunu. Dış ünite kablo bağlantıları kontrol edilmeli, faz sıralaması ölçülmeli, RST faz sıralama bağlantısının doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli, elektronik kart iletişimin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontroller uzman Airfel Servisi personellerince yapılmalı ve sorun ne ise müdahale ona göre sağlanmalıdır.

Ayrıca Bakınız.  Beko 107410-LG-Altus Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları