Klima Ömrü Kaç Yıldır?

28.02.2021
244
Klima Ömrü Kaç Yıldır?

Klima Ömrü Kaç Yıldır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Ömrü Kaç Yıldır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Ömrü Kaç Yıldır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Kullanım Ömrü Kaç Yıldır?

ASHRAE aracılığıyla yapılan araştırmaya göre bir klimanın ortalama ömrü 10-14 yıl arasıdır. Lakin klimayı daha uzun süre veya daha kısa süre kullanmak tüketicinin elindedir.

ASHRAE Kimdir?

Tesisat mühendisliği hususunda standartlar üretmekte olan bir kurumdur. Kurumun tespit ettiği standartlar ise tüm dünya çapında kabul görülmekte ve güvenilmektedir.

Klima Ömrü Kaç Yıldır?

Klima Ömrü Kaç Yıldır?

Klima Ömrü Nasıl Uzatılır?

  • Çok düşük sıcaklıkta çalıştırılmazsa,
  • 15 günde bir kez filtresi düzenli olarak temizlenirse yahut temizlettirilirse,
  • Bakımları yılda iki kez düzenli olarak tam teşekküllü uzman servis ekibi aracılığıyla yapılırsa,
  • Sürekli çalıştırılmazsa, talep halinde çalıştırılırsa daha uzun süre kullanılabilir.

Özellikle de rutin kontrol ve bakımı yapılan her tür klima daha uzun seneler boyunca çalışabilmektedir. Ülkemizde genelde bakım ve kontrol gibi uygulamalar ihmal edilmektedir. Çoğu kullanıcı klima arızalanmadan servis bile çağırma gereği duymamaktadır. Hatta kliması arızalansa bile servis çağırmadan onarmaya çalışan bir çok kullanıcımız da mevcuttur.

Buna benzer durumlar klima ömrünün kısalmasına yol açar. Klima ömrünü uzatmak ise yukarıda gösterilen şıkların dikkate alınıp uygulanmasına bağlıdır. Sizler de klimanızı daha uzun seneler boyunca sorunsuz kullanmak istiyorsanız eğer önerilerimizi özen göstermelisiniz.

Ayrıca Bakınız.  Baymak Elegant Plus Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları