Goodman B1100108 Isıtma Soğutma

24.02.2021
127
Goodman B1100108 Isıtma Soğutma

Goodman B1100108 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Goodman B1100108 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Goodman B1100108 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda açıklanan bilgiler Goodman markalı klimaların bir çok modeline uyum sağlayan B1100108 model kumanda ile ilgilidır.

Goodman B1100108 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Bu model kumandalar ısıtma modunu desteklememektedir. Isıtma özelliğinde olan klimalar için kullanıma uygun değildir. Bu kumanda ile yalnızca; soğutma, nem alma ve fan gibi çalıştırma fonksiyonları bulunmaktadır.

Goodman B1100108 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima kapalıysa mavi renkte olan “açma/kapama” butonuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Ardından MODE” tuşu ile soğutma modunu seçmeniz gerekir. Bu tuşa art arda basarsanız kumanda 3 farklı çalışma modları (soğutma, nem alma ve fan) içinde geçiş yapar. Soğutma yani “COOL” yazısının sol bölümünde ekranda ► sembolü belirirse klima soğutma modunda demektir. Bu sembolü mutlaka “COOL” yazısının solunda görüntülemeli bu yüzden de art arda MODE tuşuna basmalısınız.
  • Klimayı soğutma konumuna aldıktan sonra ortam için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP +,-“ tuşlarına basabilirsiniz. “+” ile dereceyi yükseltebilir, “-“ ile dereceyi düşürebilirsiniz. Bu tuşlara basarken de kumanda ekranını kontrol ederek uygun sıcaklığı görüntüleyerek seçebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızını belirlemek için pervane sembolü olan “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşu kullanırken de kumandanın sol bölümünde bulunan fan hızı kademelerinden birini seçmelisiniz. Bu kademeler sırası ile; AUTO= Otomatik fan hızı, HIGH= Yüksek fan hızı, MED= Orta fan hızı, LOW=Düşük fan hızı manasına gelmektedir. Hangi fan hızını seçecekseniz FAN tuşuna basabilir ve bu fan hızlarının solunda “◄” sembolünün belirmesini sağlamalısınız. Böylelikle fan hızını seçmiş olursunuz.
  • Yapılan son işlemden sonra klima en kısa bir sürede ayarlanan sıcaklık derecesi ve fan hızında ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Sharp CRMC-A310JBE0 Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları