Samsung DB93-00861B Isıtma Soğutma

24.02.2021
120
Samsung DB93-00861B Isıtma Soğutma

Samsung DB93-00861B Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Samsung DB93-00861B Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Samsung DB93-00861B Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Samsung DB93-00861B bunun bunun yanında RH-401 ARH-403 ARH-415 ARH-420 klima kumandasına ait bilgilerdir.

Samsung DB93-00861B Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanız açık değilse ilk kez kumandanın en altında bulunan sarı renkteki açma/kapama tuşuna basarak klimanızı açın.
  • Daha ardından ısıtma moduna geçmek için “Mode” tuşunu kullanmalısınız. Mode tuşuna her bastığınızda ekrandaki sembollerin değiştiğini göreceksiniz. Kumanda ekranında “güneş simgesi” belirdiğinde bu tuşa basmayı bırakın. Çünkü ısıtma modunu seçmiş olursunuz.
  • Daha sonra ▼ ve ▲ tuşlarından yardım alarak sıcaklık ayarı yapmanız gerekir. ▼ ile sıcaklık düşürülürken ▲ ile sıcaklık artırılmaktadı Ekranda da ayarlanan sıcaklık ayarını gözlemleyebilirsiniz.
  • Sıcaklık ayarı ardından cihazın sıcak hava üfleme ayarını yapmanız gerekir. Bunun için de “pervane simgesi” olan tuşa basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda ise üfleme hızı değişecek ve bu değişiklikler kumanda ekranına yansıyacaktır. Uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
  • Yapılan son işlemden sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını yükseltecek, ortamı ısıtmaya başlayacaktır.

Samsung DB93-00861B Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima açık durumda değilse ilk kez kumandanın sağ alt bölümünde bulunan sarı renkteki açma/kapama tuşuna basın ve klimanızı aktif hale dönüştürün.
  • Ardından soğutma modu seçmek için “Mode” tuşunu kullanmanız gerekir. Mode tuşuna bastıkça kumanda ekranını takip eden, cihazın çalışma modlarına ait semboller sırası ile ekranda görünecektir. “Kar simgesi” gördüğünüz zaman bu tuşa basmayı bırakın. Çünkü soğutma modunu seçmiş olursunuz.
  • Ardından sıcaklık derecesini ayarlamak için ▼ ve ▲ tuşlarından yardım almanız gerekir. ▼ ile sıcaklık düşürülürken ▲ ile sıcaklık artırılır. Kumanda ekranını takip ederek talebimiz olan ayarı seçebilirsiniz.
  • Daha sonra klimanın fan yani üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bunun için gereksiniminiz olan tuş kumanda üzerindeki “pervane simgesi” olan tuştur. Bu tuşa her bastığınızda cihazın üfleme hızı değişecek ve değişiklikler kumanda ekranına yansıyacaktır. Uygun bir fan hızını kumanda ekranında görerek ayarlayabilirsiniz.
  • Yapılan bu uygulamalar neticesinde klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürecek yani ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Santrallerinde Otomasyon Sistemi Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları