Alarko Carrier Split Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

28.02.2021
149
Alarko Carrier Split Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Alarko Carrier Split Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Alarko Carrier Split Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Alarko Carrier Split Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Alarko Carrier Split Klima Kullanım Kılavuzu

Makalemizde bulunan bilgiler Carrier Split Klima 53QGA009 / 53QGB012 / 53QGC018 / 53QGD022 model klima kullanımı ile alakalıdır.

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Düğmeye basıldığında klima açılır veya kapanır. Klimayı kullanmak veya kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 2 numaralı düğme

TEMP ▼ ve ▲ düğmesidir. Sıcaklık ayar düğmesi diyebiliriz. İstenen oda sıcaklığını ayarlamanızı sağlar. ▲ ile ısı ayarını artırabilir ▼ ile ısı ayarını düşürebilirsiniz.

 • 3 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku ve kapama modudur. Klimanın kapanma zamanını ayarlamak için düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 4 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Klimayı çalıştırma modunun seçildiği düğmedir.  AUTO modunda klima oda sıcaklığına göre seçilen ısıtma veya soğutma modunda otomatik çalışır. DRY nem alma modudur. COOL modunda klima soğutma yapar. FAN modunda klima iç ünite istenen fan hızında çalışarak odanın havasını değiştirir. HEAT ise ısıtma modudur.

 • 5 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Havalandırma hızı seçme düğmesidir. Fan hızını seçebilirsiniz.

AUTO  → otomatik

LOW → düşük

MED → orta

HIGH → yüksek hız demektir. Talep ettiğiniz bir havalandırma hızını seçebilirsiniz.

 • 6 numaralı düğme

FLAP düğmesidir. Kanat pozisyon kontrol düğmesidir. Hava atım yönünü aşağı ve yukarı doğru kontrol eder. Klima çalışmaya başladığı zaman çalıştırma moduna göre kanatlar otomatik açılır. Bu düğmeye bastığınızda ise klima SWİNG süpürme moduna geçer. Bu modda ise kanatlar yukarı aşağı olarak sallanır.

 • 7 numaralı düğmeler

CLOCK+ TIMER ON/OFF düğmesidir. Zaman ayarı düğmeleridir. CLOCK düğmesi ile güncel saati girebilirsiniz. Zaman ayarını açmak için ON TIMER, kapatmak için ise OF TIMER düğmesine basabilirsiniz. Zaman ayarını açtığınızda istediğiniz saati ayarlayabilir. Kapatmak istediğinizde OF TIMER düğmesini kullanabilirsiniz. Zamanlayıcının çalışması sırasında CLOCK düğmesine basarsanız eğer 5 sn kadar saatin kaç olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

 • 8 numaralı düğmeler

HOUR/MINUTE düğmeleridir. Saat ve dakika ayar düğmeleri diyebiliriz. Saat ayarını yapmak için HOUR dakika ayarını yapmak için MINUTE düğmesini kullanabilirsiniz.

 • 9 numaralı düğmeler

RESERC/CANCEL düğmeleridir. Kaydetme ve iptal düğmeleri diyebiliriz. TIMER açık veya kapalı bulunacağı zaman kaydetmek adına RESERV düğmesini kullanabilirsiniz. Kaydedilen zaman ayarını iptal etmek için de CANCEL düğmesini kullanabilirsiniz.

 • 10 numaralı düğme

EVERDAY düğmesidir. Her gün TIMER ayar düğmesidir. Bu düğmeye bastığınızda kaydettiğiniz günlük açma/kapama zaman ayarı siz işlevi iptal edinceye kadar tüm günler için geçerli olur.

Önemli Bilgi: Kumandanın Alt Kapağı Açılır. Açıldığında Karşınıza Birkaç Ufak Düğme Daha Çıkar. Aşağıda O Düğmelerin Açıklaması da Sunulmuştur.

 • TA Düğmesi

Saat ayar düğmesidir. Klima saatini ayarlamak için düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • RST Düğmesi

Yeniden ayar düğmesidir. Uzaktan kumanda çalışmadığı zaman yahut pilleri değiştikten sonra bu düğmeye basabilirsiniz.

 • A,B Düğmesi

Adres anahtarı düğmesidir. Aynı odada iki iç ünite varsa eğer bir uzaktan kumandayı bir iç ünite ile ve diğerini öteki ünite ile bağlayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları