Daikin BRC1D52 Isıtma Soğutma

24.02.2021
357
Daikin BRC1D52 Isıtma Soğutma

Daikin BRC1D52 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Daikin BRC1D52 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Daikin BRC1D52 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Daikin BRC1D52 model kablolu uzaktan kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Daikin BRC1D52 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi aktif değilse önce kumandanın kapağı kapalı iken en üst sağ köşesinde bulunan “açma/kapama” tuşuna basın ve klima iç ünitesini aktif hale getirin.
  • Ardından kumanda kapağını aşağıya doğru açın. Kumanda kapağı açıkken sağ üstte bulunan fan düğmesinin hemen solunda bulunan tuşa basın. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” belirene kadar basın. Güneş sembolü ısıtma modunu temsil eder ve cihaz ortam sıcaklığını artırır.
  • Ardından bu tuşun hemen solunda bulunan derece sembollü ▼ ve ▲ tuşlarını tercih ederek sıcaklık derecesi belirleyin. Belirlediğiniz sıcaklığı kumanda ekranından takip edebilirsiniz.
  • İdeal sıcaklık ayarı ardından dilerseniz fan hızını belirlemek için kumanda kapağı açıldığında en sağ üstte bulunan tuşa basabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça da fan hızı değişecek ve bu değişiklik kumanda ekranında belirecektir. Böylelikle ortam için uygun fan hızı seçebilirsiniz.
  • Yapılan değişikliklerden sonra klima kısa bir sürede ortam sıcaklığını artıracak ve ısıtma yapacaktır.

Daikin BRC1D52 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalı ise ilk kez kumanda kapağı kapalı durumdayken en üst sağ bölümünde bulunan “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Ardından kumandanın kapağını aşağıya doğru açın. Orda bulunan tuşlardan en sağ üstte fan sembolü yani pervane sembolü olan tuşun hemen dolunda bulunan tuşa basın. Bu tuş konum seçme yani çalışma konumu ayarlama tuşudur. Bu tuşa kumanda ekranında “kar sembolü” belirene kadar basın. Kar sembolü soğutma modunu temsil eder.
  • Daha sonra ideal sıcaklık değeri belirlemek üzere bu konum seçme tuşunun solunda bulunan ▼ ve ▲ tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranında ayarladığınız dereceyi gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanında ortam için uygun bir ısı ayarı belirlemiş olursunuz.
  • Sıcaklık ayarı ardından klima üfleme hızını belirlemek için pervane sembolü olan tuşa basın. Bu tuşa art arda bastıkça fan hızı kademeleri değişir ve kumanda ekranına bu değişiklik yansır. İdeal bir fan hızını bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • Yapılan işlemlerden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını düşürecek ve soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Haier ESA406K-T Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları