Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ? 

Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ? Arızalı bir elektronik kontrol kartı, hatalı kullanıcı arayüzü, kötü fan anahtarı, kablolama arızası ya da arızalı fan motoru, bir menzil davlumbaz fanının çalışmasını engelleyebilir.

Davlumbaz Fanı Neden Çalışmaz ?

Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ? Davlumbaz başlığını çıkarın ve kontrol ile fan motoru içindeki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları yeniden bağlayın ve hasarlı kabloları onarın . Aralık davlumbazı hala takılı değilken, elektronik kontrol kartında kontrol kartı arızasını gösteren yanma izleri olup olmadığını kontrol edin ve devre kartında yanma izleri bulursanız kontrol kartını değiştirin.

Dokunmatik Davlumbaz Çalışmıyor ?

Dokunmatik Davlumbaz Çalışmıyor ? Davlumbazınızda fanı çalıştırmak için bir kullanıcı arayüzü kontrolü kullanılıyorsa, fan düğmesine bastığınızda elektronik kontrol kartına sinyal göndermiyorsa kullanıcı arayüzünü değiştirmeniz gerekebilir. Kullanıcı arabirimi kontrolü, seçim düğmelerine bastığınızda bir şerit tel kablo ile elektronik kontrol kartına sinyal gönderen bir tuş takımı ve ekran panelidir.

Davlumbaz Neden Hava Çekmiyor?

Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ? Kullanıcı arayüzü kontkarakterinin DIY testi, çoğu davlumbaz için mevcut değildir. Kullanıcı arayüzü kontrolündeki fan düğmesine bastığınızda elektronik kontrol kartı fanı etkinleştirmezse, büyük olasılıkla elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekebilir. Elektronik kontrol kartını değiştirdikten sonra fan hala çalışmıyorsa, büyük olasılıkla kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirmeniz gerekir.

Menzil davlumbazınız fan motorunu etkinleştirmek için bir anahtar kullanıyorsa, düğmeyi açtığınızda anahtarın fana akmasına izin verip vermediğini görmek için bir multimetre (aralık davlumbazı takılı değilken) tercih ederek fan anahtarını devamlılik yönünden test edin . Anahtar açıkken anahtarda devamlılik ölçmezseniz fan anahtarını değiştirin. Anahtar ya da elektronik kontrol kartı fan motoruna akım gönderir fakat fan motoru çalışmazsa, fan motorunu değiştirin.

Ayrıca Bakınız.  Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ?

Gelen Güç Sorunu

Havalandırma kapağı bir duvar prizine takılırsa, prize güç gelip gelmediğini belirlemek için prize başka bir şey takın. Havalandırma kapağı bir duvar prizine takılı değilse, ev devre kesicilerini ya da sigortaları kontrol edin.

Termal Sigorta

Termal sigortanın atmış olup olmadığını belirlemek için sigortayı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Termal sigortanın devamlıliği yoksa değiştirin.

Ana Kontrol Kartı

Ana kontrol kartı arızalı olabilir. Kontrol kartları genellikle yanlış teşhis edilir – ana kontrol kartını değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin.

Mikro şalter

Mikro anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın. Mikro anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin.

Basmalı Anahtar

Basmalı anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Basmalı anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin.

Döner anahtar

Döner anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Döner anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin.

Seçici Anahtar

Seçici anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için havalandırma davlumbazınızın bağlantı şemasına bakın ve anahtarı devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın. Seçici anahtarın devamlıliği yoksa,.

Değiştirme

Anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin.

Anahtar Seti

Anahtar kitinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Anahtarın devamlıliği yoksa, anahtar kitini değiştirin.

Kullanıcı Kontrol ve Ekran Kartı

Kullanıcı kontrolü ve ekran kartı arızalı olabilir. Kontrol kartları genellikle yanlış teşhis edilir – kullanıcı kontrolünü ve ekran kartını değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin.

Ayrıca Bakınız.  Hitachi Klima Hata Kodları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları