Electra Klima Hata Kodları

Electra Klima Hata Kodları

Electra Klima Hata Kodları 

Electra Klima Arıza Kodları 13.1.4 IDU’dan arıza kodu göstergesi Arıza, kompresör koruması sebebiyle ünitenin durmasından sonraki 4 dakika sonra halen mevcutsa, hata kodu dahili ekran olsa dahi doğru gösterilir. Diğer durumlarda, arıza kodu 4’lü LIGHT düğmesini 6 kez basarak görüntülenebilir. Arıza kodu 2 * 7 segmentte ya da yanıp sönen LED‘lerle görüntülenebilir 3 saniye süreyle KAPALI ve sonrasında aşağıda bulunanlar gibi belirli arayınız.

Electra Klima Hata/Arıza Kodları

Electra Klima Arıza Kodu E1

Soğutucu akışkan aşırı düzeyde Zayıf ısı alışverişi (tıkanıklık ve kötü yayılan çevre dahil) Çok yüksek ortam sıcaklığı

Electra Klima Arıza Kodu E2

İç ünitede kötü hava dönüşü Fan hızı anormal Evaporatör kirli.

Electra Klima Arıza Kodu E4

EEV bağlantı problemi ya da hasar Soğutucu sızıntısı Zayıf ısı alışverişi Besleme gerilimi kararsız Besleme voltajı çok düşük ve yük çok yüksek Kablo yanlışları IDU ya da ODU PCB problemi

Electra Klima Arıza Kodu E5

Çok yüksek ortam sıcaklığı Zayıf ısı değişimi (tıkanıklık ve kötü yayılan çevre dahil)

Electra Klima Arıza Kodu E6

IFAN motor hasar IFAN Motor bloke IDU PCB problemi IFAN motor hasar IDU PCB’de hasar gören sıfır geçiş devresi Sensor bozuk ya da hasar görmüş PCB sıcaklık algılama devresi problemli AC giriş voltajı çok yüksek.

Electra Klima Arıza Kodları

Electra Klima Arıza Kodu H6

Reaktör problemi var ODU PCB problemi var Senor bozuldu ya da hasar gördü PCB sıcaklık algılama devresinde sorun var EEV bağlantı problemi ya da hasar görmüş Soğutucu kaçak OLP hasarlı Anormal güç giriş voltajı.

Electra Klima Arıza Kodu H3

Kompresör kablo hatası. Sıvı ve gaz vanası açık değil.

Electra Klima Arıza Kodu H5

EEV hasarlı ya da düzgün çalışmıyor Zayıf ısı değişimi. Ücretli sistem.

Electra Klima Arıza Kodu HC

PFC modülü montaj problemi.

Electra Klima Özellikleri

Electra klimalarda üç ayrı filtre sistemi kullanılmaktadır. Anti bakteriyel ön filtre aracılığıyla eviniz toz ve mikroplardan arınır. Karbon filtre ile evinizdeki kötü kokuları yok edersiniz. Bio filtre ile de mikropları havanızdan uzak tutarsınız. Elektrik kesintileri sonrasında, kapandığı mod da yeniden çalışır. Electra donmayı önleme özelliği ile dış ünitenin buzlanmasını önüne geçer, oluşan buzları da kısa bir sürede çözerek dış ünitenizin verimli biçimde çalışmasını sağlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları