Daylux Klima Arıza Kodları

Daylux Klima Arıza Kodları

Daylux Klima Arıza Kodları 

Daylux Klima Arıza Kodları  RUN ve Timer lambalarının her ikiside yanıp sönüyor. Dış ünitede anormallik, kompersör arızası, kapasitör arızası, soğutkan yetersiz. Gaz eksik. Bu sorunla karşılaşırsanız Merkezimizi Arayın.

Daylux Klima Arıza Kodları

DAYLUX Timer Lambası yanıp sönüyor. Serpantin sansörlerinde anormallik. Bu arızada Servisleri müdahalesi gerekir. Merkezimizi Arayın.

DAYLUX Klima E57 Arızası Yetersiz soğutkan, gaz eksikliği, ara tesisat bakır boru kırık, Kompersör basıncı düşük. Servis Merkezi çağırmanız gerekmektedir. Arıza Kodları kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse elektrik sigortasını kapatın ve çağrı merkezimizi arayınız.

Daylux Klima Hata Kodları

Daylux Klima Arıza Kodu E1 :

Oda sensörü

Daylux Klima Arıza Kodu E2:

İç ünite sensör

Daylux Klima Arıza Kodu E3:

Dış ünite sensör

Daylux Klima Arıza Kodu E4 :

Komprosör

Daylux Klima Arıza Kodu E5 :

Gaz kaçağı

1:3 saniyede bir 1 kez yanıp sönüyorsa:iç ünite termistörlerinde açık/kısa devre
2:3 saniyede bir 2 kez yanıp sönüyorsa:dış ünite termistöründe açık/kısa devre
3:” ” 3 ” ”: klima aynı anda hem ısıtma hem soğutma yapıyor (kumanda çalışma konumunu sıfırlayın)
4:” ” 5 ” ”:iç dış ünitede iletişim yetersizliği
5: 3saniyede bir önce birkez sonra 2 kez yanıp sönüyorsa:gaz basıncı kontrol/boru ve iletişim kabloları kontrol

cho—- ortam sıcaklık sensörü kısa/açık devre
ch2—- evep boru sıcaklık sensörü açık/kısa devre
ch2—- görüntü panel tuşları bozuk/kısa devre
ch4—- tahliye havası sensörü kısa/açık devre

ilk üç arıza yukarıdaki ile aynı son arıza bu klimada buz çözücü arızası olarak ayrılıyor

0—– oda sensörü açık devre
5—–oda sensörü kısa devre
0—- defrost sens. açık devre
5—–defrost sens. kısa devre
0.0 —-oda+defrost sens. açık devre
0.5—–oda +defrost sens. kısa devre
5.0—– oda sensörü kısa defrost sensörü açık devre
5.5—— oda+defrost sens kısa devre
hı——– iç ortam 30 dereceden yuksek
ol——– yuksek basınç

Ayrıca Bakınız.  Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ?

DAYLUX Klima İç Ünte

1kez… iç ünite sensörü
2kez… 1 le aynı
4kez….dış ünite olp açık devre
5kez….iletişim hatası
6kez…. dc zayıflama hatası
7kez…. aşırı akım yuklenmesi

DAYLUX Klima Dış Ünte

Kart grubundaki led 1 in yanıp sönme sayısına göre
2 kez iç ünite sensörü
4 kez dış ünite olp si açık devre
5 kez iletişim hatası
6 kez dc zayıflama
7 kez aşırı akım yuklenmesi
10 kez komprosör sensörü açık/kısa devre

DAYLUX Klima Çalışmıyor ?

Klimaya enerji gelmiyor olabilir, klimanın şebekeye bağlandığı prizde ya da bu hatta gerilim kontrolü yapılır Çalıştırma anahtarı arızalı olabilir, anahtar kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Fan motoru ve ekovat arızalı olabilir. Fan motoru ve ekovat ayrı ayrı kontrol edilerek arıza bulunur. Arızalı olan değiştirilir. Uzaktan kumandalı ise kumanda alıcısı ve vericisi arızalı olabilir.Uzaktan kumanda alıcısı ve vericisi kontrol edilerek arıza giderilir.

DAYLUX Klimanın Fan Motoru Çalışıyor Ne Soğutuyor Ne De Isıtıyor

Termost arızalı ya da bağlantısı yanlış olabilir termostat kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Yanlış bağlantı varsa düzeltilir. Ekovat termiği arızalı olabilir, Ekovat termiği kontrol edilir. Akım geçmiyorsa termik yenisi ile değiştirilir.
Ekovat rölesi arızalı olabilir, röle kontrol edilir. Kontaklar yapışmış ya da akım geçirmiyorsa röle değiştirilir. Ekovat daimi ya da ilk kalkınma kondansatörü arızalı olabilir, daimi ve kalkınma kondansatörü kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Ekovat arızalı olabilir, ekovat sargı uçları kontrol edilir. Ekovat arızalı ise değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

DAYLUX Ekovatı ( Kompresör ) Kalkış Yapmıyor Termik Attırıyor

Daimi ya da ilk kalkınma kondansatörleri arızalı olabilir, kondansatörler kontrol edilir. Arızalı olan varsa değiştirilir. Röle arızalı olabilir, röle kontrol edilir. Arızalı ise değiştirilir. Şebeke gerilimi 180 volttan düşük olabilir, şebeke gerilimi kontrol edilir. 180 volttan düşükse gerilimin yükselmesi beklenir ya da gerilim regülatörü kullanılır.

Ayrıca Bakınız.  Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ?

Sisteme fazla gaz verilmiş olabilir, sistemde fazla gaz varsa fazlalık boşaltılır. Gaz dengeleme zamanı dolmamış olabilir, gaz dengeleme zamanı dolana kadar ekovatın enerjisi kesilir. Sonra enerji verilerek ekovatın çalışıp çalışmadığına bakılır. Ekovat arızalı olabilir, ekovatın sargı uçları kontrol edilir. Arızalı ise ekovat değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

DAYLUX Klima Sigorta Attırıyor

Besleme kablosunda kısa devre olabilir, besleme kablosu kontrol edilir. Kısa devre varsa kablo değiştirilir. Akım taşıyan kablolar bağlantı yerlerinden çıkmış ya da arızalı olabilir, akım taşıyan kablolar kontrol edilir. Çıkmış uç yerine takılır. Kısa devre olan kablolar değiştirilir.

Fan motoru sargılarında kısa devre olabilir, fan motoru kontrol edilir. Arızalı ya da yapıya kaçak varsa fan motoru değiştirilir. Ekovat sargılarında kısa devre olabilir, ekovat kontrol edilir, ekovatta kısa devre varsa ekovat değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

DAYLUX Klima Çalışıyor Fakat Isıtma ve Soğutma Yapmıyor

Sistemde gaz kaçağı olabilir, sistem kontrol edilir. Kondenserde ısınma ve soğutucuda hiç karianma yoksa gaz sızıntısı olabilir. Gaz kaçağının yeri bulunarak kaynak yapılır. Sisteme gaz verilir. Sistemde tıkanıklık olabilir, sistemde nem ya da pislik tıkanıklığı varsa drayer değiştirilir. Sisteme ara gaz verilir. İyi bir halde vakum yapılarak sisteme gaz verilir. Ekovat gaz basmıyor olabilir, ekovat basıncı düşükse ekovat değiştirilir.

DAYLUX Klima Sesli Çalışıyor

Fan motorunun burç ya da rulmanları arızalı olabilir, fan motoru kontrol edilir. Sesli çalışıyorsa ses giderilir. Gerekirse değiştirilir. Ekovat sesli çalışıyor olabilir, ekovat kontrol edilir. Bağlantı vidaları sıkılır. Ses ekovat içinden geliyorsa ekovat değiştirilir.

DAYLUX Klima Çalışmaması

Ünite kapatıldıktan hemen sonra açılırsa çalışmaz. Ünite mod değiştirildikten hemen sonra çalışmaz. Bu, üniteyi korumak içindir. Üniteyi çalıştırmak için 3 dakika bilave edin.Calışmassa servise haber verin.

Ayrıca Bakınız.  Arçelik Termosifon Hata Kodu F02

DAYLUX sıcak hava üflemiyor

Isıtma işleminde, ünite açıldıktan sonra üniteden soğu hava üflenmesini önlemek için dahili fan 2 ila 5 dakika çalışmayabilir. Ünite buzlarını çözüyordur. 5 ila 10 dakika bilave edin.

DAYLUX Klima Koku geliyor

DAYLUX Klima Üniteden, cihaza giren halı ya da mobilya kokuları gelebilir. Montajını Ve bakımını servis merkezine yaptırın.

DAYLUX Klima Çıtırtı Sesi Geliyor

Bu ses, sıcaklık değişiminden ötürü ünitenin genişlemesi ya da parçalarının birleşmesinden kaynaklanan sürtünme sebebiyledir.

DAYLUX Klima Hışırtı Sesi Geliyor

Yumuşak hışırtı sesi, cihaz içinde akan soğutma işlemindeki gazın sesidir.

DAYLUX Klima Ünite hava çıkışında buğulanma var

Soğutma işletiminde, buğulanma görülmesinin sebebi oda sıcaklığı ile dışarı üflenen havanın sıcaklığı içerisinde fark olmasıdır.Montaj servisinin kontrol etmesi gerekmektedir.

DAYLUX Klima odayı etkin bir halde soğutmuyor ya da ısıtmıyor

Cihaz filtrelerini kontrol edin. Dış üniteyi kontrol ederek hava girişinin ve çıkışının tıkalı olup olmadığınına bakın.
Termostatın uygun ayarlı olup olmadığını kontrol edin. Pencerelerin ve kapıların sıkıca kapalı olmasına dikkat edin.sorun devam ederse servise bildirin.

DAYLUX Klima Ünite uzaktan kumanda sinyalini almıyor

Kumandanın pillerinin eski ya da zayıf olup olmadığını kontrol edin. Uzaktan kumandayı ünitenin sinyal alıcısına doğru tutarak tekrar sinyal göndermeyi deneyin. Kumandanın pillerinin doğru takılıp takılmadıklarını kontrol edin.

Kumandanız çalışmazsa DAYLUX Klima bakım onarım servisini haberdar edin. Bu kontrolleri yaptıktan sonra cihazda sorun devam ederse ya da yanık kokusu alırsanız, klimayı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın çağrı merkezimizi arayınız. Bu hatalı bir çalışma değildir. Servis çağıradan önce iç Ünite çalıştığında ya da durduktan sonra dahili üniteden tıkırtı şeklinde bir gürültü gelebilir. Bunun nedeni plastik gövdenin sıcaklık dalgalanmasıyla büzülmesi ya da genleşmesidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları