Arçelik Termosifon Hata/Arıza Kodu F03

Arçelik Termosifon Hata/Arıza Kodu F03

Arçelik Termosifon Hata/Arıza Kodu F03 

Arçelik Termosifon Hata Kodu F03 (Kart arıza) Kart arızası RESET kilitlemeli arıza olup servis tarafından resetlenmedikçe ısıtıcı devreye girmeyecektir.

Arçelik Termosifon F03 Arıza/Hata Kodu

UYARI: Cihaz ile verilen basınç emniyeti, Avrupa Normu EN 1487: 2000’in şartlarına uygun değildir. Bu uygunluk için cihaz 7 bar basınç için bir kesme vanası, bir çek-valf ve bu çek-valf için kontrol cihazı ve su basıncı kesme aygıtı kullanılmalıdır.

Arçelik Termosifon F3 Hatası

Hata Kodu F03 (Kart arıza)

UYARI: Kullanım esnasında musluklardan akan 50°C üzerindeki su yanıklara sebep olabilir.

UYARI: Termosifonun ömrü kullanım suyunun sertlik derecesine göre değişkenlik gösterebilir. Su sertliğinin 12 °F ve üzerinde olduğu durumlarda kireçlenme oranı artışından dolayı ısıtma elemanları zarar görebilir ve çalışma verimi düşebilir.
• Termosifonu ambalajından çıkartıp asma konumuna getirin.
• Ambalajdan çıkan şablonu tercih ederek duvara dübel ve vidalarla askı braketini yerleştirin.
1. Emniyet ventili
2.Drenaj hortumu
3. Kapama vanası
4. Basınç düşürücü (şebeke basıncı 6 kg/cm2 den fazlaysa su sayacı çıkışına basınç düşürücü monte edilmesi tavsiye edilir.)
• Termosifonu askı braketine resimde altı çizildiği gibi asın. Tampon plastiğini ayarlayarak termosifonunuzu duvar ile paralel konuma getirin. Termosifonunuzun soğuk su giriş borusuna emniyet vanasını monte edip 1/2” bar hortumlarla sıcak/ soğuk su bağlantılarını yukarıdaki biçimde altı çizildiği gibi yapın.

Arçelik Cihazınızda bulunan LCD ekran aracılığıyla termosifonunuzdaki su sıcaklığını en hassas biçimde takip edip istediğiniz değeri ayarlayabilir ve bu ekrandaki simgeler yardımıyla hangi fonksiyonların devrede olduğunu takip edebilirsiniz.

ECO Mod: Bu özellik cihazı optimum sıcaklık düzeysinde çalıştırarak, enerji harcamanızı en ekonomik biçimde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Bu mod boyunca cihazınız 47-53°C aralığında çalışacaktır.

• LCD ekran üzerinde e işareti belirecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları