Arçelik Termosifon Hata Kodu F04

Arçelik Termosifon Hata Kodu F04

Arçelik Termosifon Hata Kodu F04 

Arçelik Termosifon Hata Kodu F04 (Düşük voltaj arıza) Elektrik şebekesi voltajının düşük olması sebebiyle karşılaşılan arızadır. Bu arıza ile karşılaşıldığında servis çağrılmalıdır. Arçelik Cihazınızda bulunan LCD ekran aracılığıyla termosifonunuzdaki su sıcaklığını en hassas biçimde takip edip istediğiniz değeri ayarlayabilir ve bu ekrandaki simgeler yardımıyla hangi fonksiyonların devrede olduğunu takip edebilirsiniz.

Arçelik Termosifon F04 Hata Kodu

Ürünün kurulumu için size en yakın Yetkili Servise başvurun. Ürünü kullanıma hazır duruma getirmek için yetkili servisi çağırmadan önce, kullanma kılavuzundaki bilgilere bakarak elektrik tesisatı ve su tesisatının uygun olmasına dikkat edin. Değilse ehliyetli bir elektrikçi ve tesisatçı çağırarak gerekli düzenlemeleri yaptırın. Termosifonunuzun ilk montajı hazır tesisata ücretsiz olarak Arçelik Yetkili Servislerince yapılacaktır.

Arçelik Termosifon Arıza Kodu F04 (Düşük voltaj arıza)

Ürünün kurulumu

• Elektrikli termosifonunuzu tespit edeceğiniz duvara, cihazla birlikte verilen dübelin çapında ve dübelin tam anlamıyla girebileceği derinlikte delikleri delin.
• Bu deliklere dübelleri yerleştirin.
• Cihazla birlikte verilen askı vidalarını dübellere yerleştirin. Dübelleri ve askı vidalarını duvara yerleştirdikten termosifonunuzun ısıtıcınızın üzerindeki askı sacını askı vidasına yerleştirin. Termosifonunuzu yere dik gelecek biçimde tampon plastikleri ile ayarlayın.

UYARI: Delikli tuğladan yapılmış ya da sağlam olmayan duvarlar için, duvar içine özel yapılacak sac plakaların yerleştirilmesi ve termosifonunuzu bu sac plaka yardımıyla sağlam bir halde duvara monte edilmesi emniyet sağlayacaktır.

• Termosifonunuzun duvara montajını yaptıktan ve su tesisat bağlantısını tamamladıktan sonra su ile doldurarak, duvar askılarının gerekli taşımayı yapıp yapmadığını kesinlikle kontrol edin.
• Arçelik A.Ş.,Yetkili Servisleri dışında yapılan montajlardan, ürünlerde orijinal olmayan parça kullanımından ve kılavuzdaki talimatlara uymadan yapılacak kullanımlar neticesinde dünyaya gelecek hasarlardan sorumlu tutulamaz.

Ayrıca Bakınız.  Sanyo Klima Hata Kodları

Su tesisatına bağlanması

• Termosifonunuzun sıcak su çıkış ve soğuk su giriş boruları 1/2” dir.
• Mavi renk ile işaretlenmiş olan soğuk su girişine, termosifonunuzun ile birlikte verilen emniyet ventilini monte edin, sonra tesisata bağlayın.
• Kırmızı renk ile işaretlenmiş olan sıcak su çıkışını tesisata bağlayın. 3.3 Elektrik tesisatına bağlanması

UYARI: Cihazınızın elektrik bağlantılarını Yetkili servise ya da sertifikalı bir elektrik teknisyenine yaptırın..

• Su ısıtıcınızın kullanma voltajı 230 Volt’ tur. Eğer şebeke voltajınız 110 Volt ise, araya 110/ 230 Volt ve 3000 Watt’lık bir transformatör bağlayın.
• Evinizdeki sigortanın amperajı 16 Amper’ den daha az ise, sigortayı değiştirin.

UYARI: Elektrik bağlantısı yapılacak yere, CEI-EN (TSE) standartlarına uygun bir N-Otomat şalter bağlayın.

• N-Otomat ile termosifon, içindeki mesafeye uygun (en az, tip H05VV-F 3Gx1,5 mm2) kablo ile bağlanmalıdır. Bu kabloyu, servis kapağının arkasındaki kablo yuvasından geçirerek, termostata kadar uzatın. Elektrik devre şemasına uygun olarak bağlantıyı yapın. Cihaz mutlaka topraklanmalı, ve toprak kablosu (yeşil-sarı renkli ve faz-nötr kablolarından uzun olmalıdır) topraklama işareti bulunan kısma dönmeyecek biçimde sabitlenmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları