Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ?

Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ?

Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ? 

Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ? Çöp atma işlemleri bi hayli basit makinelerdir. Çöp imha işleminizde bir sorun olduğunda, ünitenizdeki poblemleri gidermek için yapabileceğiniz çok fazla şey yoktur. Bu, kırık çöp imha işleminizi onarmayı bir nebze olsun basit bir iş haline getirir. Çöp imha cihazınız kırılmışsa, ünitenizi onarmaya çalışmak için bu ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Çöp Öğütme Makinesi Neden Durmaz ?

Çöp imha işleminiz hiç dönmüyorsa, imha gücünün kesilmiş olması olabilecekdir. Üniteniz bir devre atmış olabilir ya da fişi prizden çekilmiş olabilir. Öncelikle, güvenli olduğundan emin olmamıziçin çöp imhasını kontrol edin. Ardından, ünitenin altındaki sıfırlama düğmesini bulun ve itin. Bunlardan hiçbiri problemi çözmezse, elektrik panosunun içine bir devre işareti olup olmadığını kontrol edin.

Yön Anahtarı

Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ise Sıkıştırma koçu kompaktörün üstüne ulaştığında, yön anahtarı motora giden tüm akım akışını keser. Yön düğmesi arızalanırsa, motor ramdan sonra çalışmaya devam edebilirsonra çalışmaya devam edebilir . Yön anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için devamlıliği test etmek için bir multimetre kullanın. Yön anahtarında kontaklar kısa devre yapıyorsa, değiştirin.

Başlat Anahtarı

Başlatma anahtarı, sıkıştırma döngüsünü başlatmak için motora voltaj gönderir. Anahtardaki elektrik kontakları kapalı kalırsa, anahtar motora devamlı voltaj göndererekneden olur . Çalıştırma anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için devamlıliği test etmek için bir multimetre kullanın. Anahtar kapalı konumdayken devamlılik varsa değiştirin.

Motor Arızası

Tahrik motorunda bir santrifüj anahtar bulunur. Çöp sıkıştırıcı başlatıldığında, akım santrifüj anahtarından akar. Ardından santrifüj anahtarı açılır ve bu, çöp kompaktör koçunun hareket etmesine neden oluraşağı. Santrifüj anahtarı arızalanırsa, açık konumda yapışabilir ve motorun ram yukarı ve aşağı hareket etmesine neden olur. Tahrik motorunu test etmek zor olduğundan, önce daha yaygın bir şekilde kusurlu parçaların tümünü test edin. Bu bileşenlerin hiçbiri arızalı değilse, tahrik motorunu değiştirin.

Ayrıca Bakınız.  Diamond Electric Klima Hata Kodları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları