Arçelik Termosifon Hata Kodu F02

Arçelik Termosifon Hata Kodu F02

Arçelik Termosifon Hata Kodu F02 

Arçelik Termosifon Hata Kodu F02 (Sensör arıza) Sensör arızalarında sensörler kendiliğinden düzelirse sistem tekrar nor­mal çalışmaya dönecektir, aksi durumda servis çağrılmalıdır.

Arçelik Termosifon F02 Hata Kodu

Enerji tasarrufu için yapılması gerekenler

• Arçelik Cihazınızın kullanım ömrünün uzaması ve enerji tasarrufu sağlaması maksadıyla Eco modda (47-53°C) çalıştırılması tavsiye edilmektedir.
• Cihazınızdan daha güzel performans alınabilmesi için 2 yılda bir ısıtma elemanı (rezistans) temizlenmeli ve korozyona karşı cihazınızda bulunan Mg Anot değiştirilmelidir. Yüksek kireç oranına sahip bölgelerde

Hata Kodu F02 (Sensör arıza)

Ürünün kullanılması

1. Elektrikli termosifonu tamamiyle su ile doldurun. Eğer sıcak su musluğundan su geliyor ise elektrikli termosifon su ile dolu demektir.
2. Termostat düğmesini saat ibresi yönünde döndürerek 10-75°C içerisinde dilediğiniz konuma getirin. Bu durumda LCD ekran üzerinde simgesi görünecektir. Su sıcaklığı termostat ayarı yapmış olduğunuz sıcaklığa ulaştığında uyarı işareti sönecektir.
3. Termostat düğmesi resmi ve konumları altta gösterilmektedir.

ECO

5.2 Ürünün kapatılması
1. Termostat ayar düğmesini saat ibresinin tersi yönünde döndürerek “I” pozisyonuna getirin (Şekil 1).
2. Şalteri kapalı konuma getirin.
3. Elektrikli termosifonunuzu uzun süre kullanmayacaksanız (yaz tatili vs.) cihazınızın içindeki suyu boşaltın.

Not:

• Elektrikli termosifonunuzun ideal çalışma sıcaklığı termostatın III konumudur (Eco mod: 47-53°C). Bu sıcaklıkta kireçlenmenin daha az olması sebebiyle cihazınızın kullanım ömrü uzayacak ve enerji tasarrufu sağlanacaktır.
• Sertlik derecesi fazla olan suların kireçlenme yapacağı gözönünde bulundurulmalıdır.

Legionella (Anti-Bakteriyel) fonksiyonu:

Cihazınızda bakterilere karşı termal koruma özelliği mevcuttur. Bu özellik cihazın ilk çalıştırılmasından 3 gün sonra ilk kez devreye girer ve su sıcaklığını 70°C’ye çıkartarak bakterileri dezenfekte eder, cihaz stand-by konumunda iken 30 günlük periyotlarla bakterilere karşı korunma işlemini devam ettirir.
• Elektrik kesintisi sonrasında ürününüz ilk çalıştırma durumuna gelecektir. Legionella (antibakteriyel) fonksiyonu 3 gün sonra devreye girecektir. Bu normal bir durumdur.
• Logionella fonksiyonu aktif iken LCD ekran üzerinde logionella uyarı işareti görünecektir.
• Cihazınızda su sıcaklığı 6°C’nin altına düştüğünde donma koruma özelliği devreye girer ve su sıcaklığınız 10°C’ye çıkarılarak suyun donması önlenmiş olur.

Ayrıca Bakınız.  Davlumbaz Havalandırma Tuş Takımı Çalışmıyor ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları