Davlumbaz Havalandırma Işıkları Yanmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Işıkları Yanmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Işıkları Yanmıyor ? 

Davlumbaz Havalandırma Işıkları Yanmıyor ? Arızalı bir elektronik kontrol kartı, kötü kullanıcı arayüzü kontrolü, kırık ışık anahtarı, kötü ampul soketleri ya da kablolama hatası, ışıkların çalışmasını önleyebilir.

Davlumbaz Işığı Neden Yanmaz ?

Davlumbaz Havalandırma Işıkları Yanmıyor ? başlığını çıkarın ve ışık soketleri ile kontrol panosu ya da ışık anahtarı içindeki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları yeniden bağlayın ve kopmuş kabloları onarın . Kablo bağlantısı iyi ise, elektronik kontrol kartında yanık izleri olup olmadığını kontrol edin. Yanma izleri görürseniz kontrol kartını değiştirin, çünkü yanma izleri bir kontrol kartı arızasını gösterir.

Aspiratör Lambası Yanmıyor ?

Aspiratör Lambası Yanmıyor ? Davlumbazınız ışıkları kontrol etmek için bir kullanıcı arayüzü kontrolü kullanıyorsa, kullanıcı arayüzü düğmelerine bastığınızda elektronik kontrol kartına sinyal göndermiyorsa kullanıcı arayüzünü değiştirmeniz gerekebilir. Kullanıcı arabirimi kontrolü, seçim düğmelerine bastığınızda bir şerit tel kablo ile elektronik kontrol kartına sinyal gönderen bir tuş takımı ve ekran panelidir.

Aspiratör Lamba Arızası

Kullanıcı arayüzü kontkarakterinin DIY testi, çoğu davlumbaz modeli için mevcut değildir. Elektronik kontrol kartı ışıkları etkinleştirmezse, büyük olasılıkla elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekebilir. Kontrol kartını değiştirdikten sonra ışıklar hala çalışmıyorsa, büyük olasılıkla kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirmeniz gerekebilir.

Menzil davlumbazınız ışıkları kontrol etmek için bir anahtar kullanıyorsa, menzil davlumbazının fişini çekin ve düğmeyi açtığınızda akımın ışıklara akmasına izin verip vermediğini görmek için bir multimetre tercih ederek anahtarı devamlılik yönünden test edin . Açıldığında anahtarın devamlıliğini ölçmezseniz anahtarı değiştirin.

Yeni ampuller takılıyken ve davlumbaz fişi takılı değilken, yeni ampullerin takılı olduğu ışık soketlerinde devamlılik kontrolü yapın. Yeni ampuller takılıyken soketlerden devamlıliği ölçmüyorsanız soketleri değiştirin.

Ayrıca Bakınız.  KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodları

Halojen Lamba

Bir ya da daha fazla halojen lamba ampulü yanmış olabilir. Halojen lambalardan herhangi birinin yanıp yanmadığını görsel olarak belirlemek çok zor olduğundan, devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın, ampulleri değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Işık Grubu

Havalandırma kapağı ışığı yanıyorsa değiştirin. Bazı üreticiler ampulü ayrı bir parça olarak satmazlar; bunun yerine, ışık düzeneğini satın almanızı gerektirir.

Ampul

Ampulle ilişkili diğer parçalardan herhangi birini değiştirmeden önce ampulü değiştirmeyi deneyin.

Işık soketi

Işık soketinin arızalı olup olmadığını belirlemek için sokete gelen gücü test etmek için bir multimetre kullanın. Işık soketinde güç varsa, fakat ampul çalışmıyorsa, ışık soketini değiştirin.

Fan ya da Işık Anahtarı

Fanın ya da ışık anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın. Fan ya da ışık anahtarının devamlıliği yoksa değiştirin.

Işık anahtarı

Işık anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın. Işık anahtarının devamlıliği yoksa değiştirin.

Ana Kontrol Kartı

Ana kontrol kartı arızalı olabilir. Ana kontrol kartını değiştirmeden önce, ilk önce ampulü değiştirin. Işıklar hala çalışmıyorsa, ampul soketlerini ve anahtarlar kıçını kontrol edin. Ampul, soket ve anahtarlar arızalı değilse, ana kontrol kartını değiştirin. Kontrol panoları çok fazla yanlış teşhis edilir – ana kontrol kartını değiştirmeden önce, daha sık kusurlu parçaları kontrol ettiğinizden emin olun.

Basma Düğmesi Anahtarı

Basma düğmesi anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın. Basma düğmesi anahtarının devamlıliği yoksa değiştirin

Basmalı Anahtar

Basmalı anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Basmalı anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin.

Ayrıca Bakınız.  Daylux Klima Arıza Kodları

Döner anahtar

Döner anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Döner anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin .

Seçici Anahtar

Seçici anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için havalandırma davlumbazınızın bağlantı şemasına bakın ve anahtarı devamlılik yönünden test etmek için bir multimetre kullanın. Seçici anahtarın devamlıliği yoksa,

Değiştirme

Anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin.

Anahtar Seti

Anahtar kitinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, anahtarı devamlılik yönünden test etmek üzere bir multimetre kullanın. Anahtarın devamlıliği yoksa değiştirin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları