Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ? 

Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ? Mutfak davlumbazınız zaten on yaşındaysa ve son zamanlarda zayıf hava çekiyorsa bir şey. Burada onarım hakkında düşünmemek zaten olabilecekdür, yeni ekipman satın almak daha basittir.

Davlumbaz Motoru Neden Çalışmaz ?

Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ? Peki ya satın alma bir yıl sürmediyse ve fan artık başa çıkamazsa ya da tamamiyle bozuksa? İlk adım, arızanın nedenini bulmak ve daha sonra kendi kendinize yok etmektır. Arızanın ana “suçluları” şunlar olabilir:

Fan motoru

Genelde, üfleyici motor ısındığında, fakat dönmediğinde, motor şaftı yataklarının aşınmış olduğunu gösterir. Bazı eski ve büyük motorlarda yağ püskürtme ucu bulunur. Motorunuzda yağ ağzı varsa, yağ eklemeyi deneyin yağ eklemeyi deneyin . Motor yataklarının yağlanması problemi çözmezse ya da motor yağlanamıyorsa, fan motorunu değiştirin.

Fan Pervanesi

Bir olasılık, fan tekerleğine bir şey sıkışmış olmasıdır. Üfleç tekerleğinin üfleç mahfazasına sürtünmesi de olabilecekdür. Üfleç çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için döndürmeyi deneyin döndürmeyi deneyin . Üfleç tekerleği serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, üfleç çarkının üfleyici gövdesine sürtünmediğinden emin olun. Üfleç tekerleğinde engel yoksa, fakat yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğini değiştirin.

Fan Kanadı

Fan kanadının serbestçe döndüğünden emin olun. Fan serbestçe dönmezse, fan kanadının üfleyici gövdesine sürtünüp sürtünmediğini kontrol edin. Fan kanadında hasar kontrolü yapın. Fan kanadı hasarlıysa değiştirin.

Ayrıca Bakınız.  Ütü Buhar Vermiyor ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları