Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ?

Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ?

Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ? 

Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ? Bazen en korkunç sesler Çıkarır, yalnızca herhangi bir gürültü olabilir. Çalışan bir egzoz davlumbazı fanının yapması gereken tek gürültü motorun uğultusudur ve uğultu aralığının dışındaki sesler uyarı olarak alınmalıdır. Bu gürültüleri göz ardı etmek basittir, fakat bu seslerle alakalı daha fazla araştırma yapılması, çok günlü bir mutfağın kapanmasına yol açabilecek bir egzoz davlumbazı arızasını engellemeye yardımcı olabilir.

Davlumbaz Fanı Neden Ses Yapar ?

Davlumbaz Fan Motoru Sesli Çalışıyor ? Genel olarak, egzoz davlumbazından duyduğunuz tek gürültü egzoz fanıdır, bunun nedeni egzoz fanının davlumbaz sistemindeki tek hareketli parça olmasıdır. Egzoz fanı poblemleri ile alakalı yaygın seslere örnekler şunlardan oluşmaktadır:

Fan motoru

Üfleç motoru yatakları aşınmış olabilir. Motor yataklarının aşınmış olup olmadığını belirlemek için motor milini ileri geri oynatmayı deneyin. Motor şaftı hiç hareket etmemelidir. Motor mili mo iseaz miktarda bile olsa, motor yatakları aşınmış. Yataklar aşınmışsa, motoru değiştirin. Motoru onarmaya ya da yağlamaya çalışmayın; motor arızalıysa değiştirilmelidir.

Motor Arıza

Tahrik motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tahrik motoru hala çalışıyorsa, fakat [sağlanacak bilgiler] motoru değiştirin. Tahrik motoru çalışmazsa, test etmek için bir multimetre kullanın. test etmek için bir multimetre kullanın . Motorun devamlıliği yoksa değiştirin.

Davlumbaz Motorundan Ses Gelmesi

Gıcırdama sesi – kayışlarınızın gevşemediğinden ya da hizalanmadığından emin olun, bu kasnaklarda kaymalarına ve gıcırdamaya neden olabilir .

Tıkırtı sesi – fan kanatlarının vurabileceği enkaz olmadığından emin olun, kemerinizin sağlam olduğundan ve kırılmadığından emin olun.

Taşlama gürültüsü – bu bazı zamanlar değiştirilmesi gereken yataklarla ilişkilidir.

Titreşimli gürültü – fan ve davlumbaz temizlendikten sonra defalarca yanlış yapılırsa fan dengesiz olabilir.

Tipik egzoz fan kanadı dönüşü 1750 RPM’dedir ve denge dışı kanatların fan kırılmasının ileri gelen nedenlerinden biri olduğuna dikkat edilmelidir.

Aspiratör Neden Ses Yapar ?

Egzoz davlumbazınızdan gelen normal sesleri duyduğunuzu kafanızı yoruyorsanız, teşhis koymanızı kesinlikle öneririz. Bir uzman içeri gelebilmeli, sesleri dinleyebilmeli ve sebebi ne olursa olsun tamir edebilmelidir. Unutmayın – bu sesleri görmezden gelmek onları ortadan kaldırmaz. Hemen hemen tüm durumlarda bu sesler daha oldukça önemli soruna yol açacaktır ve gürültüleri görmezden gelmek, egzoz davlumbazı sistemi bozulursa mutfağınızın kapanması riskini doğurur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları