Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ?

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ?

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ? 

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ? davlumbazı ya da havalandırma davlumbazı, bir çok birinin aldığı bir cihazdır. Göz düzeysinde bile, düzgün çalışmayı bırakana kadar her daim temizlemeyi ya da çok fazla dikkat etmeyi düşünmüyoruz. davlumbazı fanı fazla hava çekmediğinde, tıkalı hava filtreleri, hava kanalı poblemleri, bir fan motoru arızası ya da kırık bir fan kanadı hava emmesine neden olabilir.

Davlumbaz Neden Hava Çekmez ?

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ? evinizin dışına hava verirse, yağ filtrelerinin durumunu kontrol edin. Kirliyse yağ filtrelerini yıkayın ya da değiştirin. Ardından, evinizin dışına bağlı havalandırma kanalı kapağındaki hava damperini kontrol edin. Bu hava damperi, menzil davlumbazı fanı çalışmadığında dışarıdaki havanın evinize akmasını önler. Davlumbaz egzoz havasının egzoz kanalından akmasına izin vermek için açılmazsa hava damperini onarın ya da değiştirin.

Ayrıca, egzoz kanalı sisteminden havanın akmasını sağlamak maksadıyla damperin düzgün açıldığından emin olmamıziçin aralık davlumbazındaki fanın üzerindeki damperi kontrol edin. Fan kanadının hasar görüp görmediğini kontrol edin, çünkü hasarlı bir fan kanadı havayı davlumbazdan nizami bir halde geçirmeyecektir. Fan kanadını hasarlıysa değiştirin. Zayıf bir fan motoru, havayı davlumbazdan geçirmek için fan kanadını doğru hızda döndürmez.

Fan motoru

Üfleç motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için havalandırma başlığını açın ve fan kanadının dönüp dönmediğini kontrol edin. Fan kanadı dönmüyorsa, motora gücün geldiğinden emin olun. Eğer güçmotora ulaşmıyorsa, anahtarda devamlılik testi yapın. Motor güç alıyor, fakat motor dönmüyorsa, fan motorunu değiştirin.

Fan Üfleç Çarkı

Bir olasılık, fan tekerleğine bir şey sıkışmış olmasıdır. Üfleç tekerleğinin üfleç mahfazasına sürtünmesi de olabilecekdür. Üfleç çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için döndürmeyi deneyin döndürmeyi deneyin . Üfleç tekerleği serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, üfleç çarkının üfleyici gövdesine sürtünmediğinden emin olun. Üfleç tekerleğinde engel yoksa, fakat yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğini değiştirin.

Üfleyici Tekerlek ve Muhafaza

Bir olasılık, fan tekerleğine bir şey sıkışmış olmasıdır. Üfleç tekerleğinin üfleç mahfazasına sürtünmesi de olabilecekdür. Üfleç çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için döndürmeyi deneyin döndürmeyi deneyin . Üfleç tekerleği serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, üfleç çarkının üfleyici gövdesine sürtünmediğinden emin olun. Üfleç çarkında herhangi bir engel yoksa, fakat yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleç çarkını ve muhafazasını değiştirin.

Fan Kanadı

Fan kanadının motor şaftına hala sıkıca bağlı olup olmadığını kontrol edin. Bıçak gevşekse, sıkmaya çalışın. Bıçak nizami bir halde sıkılamıyorsa değiştirin.

Hava filtresi

Davlumbaz düzgün hava almıyorsa, hava filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse, çoğu durumda temizlemenin genellikle iyi bir yolu olmadığından değiştirilmelidir.

Kömür Filtresi

Menzil davlumbazı düzgün hava almıyorsa, kömür filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse, çoğu durumda temizlemenin iyi bir yolu olmadığından değiştirilmelidir.

Yağ Filtresi

Aralık davlumbazı düzgün hava almıyorsa, gres filtrelerini kontrol edin. Filtre çok kirliyse temizlenebilir. Çıkarın ve gres çözülene kadar yağdan arındırma solüsyonuna batırın.Ardından, yağ gidericinin izlerini gidermek için ılık, sabunlu suyla yıkayın. Filtre temizlenmezse ya da hasar görürse değiştirin.

Hava Akışı Sorunu

Tıkanmış olup olmadığını belirlemek için havalandırmayı kontrol edin. Ayrıca, kanallarda birikinti olmadığından emin olmamıziçin kanalı inceleyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları