Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? 

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize takılı olduğundan ve buhar özelliğinin açık olduğundan emin olun. Buhar kontrolü kadranda, kolda ya da bir düğmede bulunabilir. Buhar işlevi hakkında daha fazla bilgi için kullanım kılavuzunuza bakın. Kılavuzunuzu bulmakta sorun yaşıyorsanız, ürününüzün model numarasını tercih ederek kılavuzu buradan indirin.

Ütü Neden Buhar Vermez ?

Sorun devam ederse, aşağıdakilerden birinin problemi çözüp çözmeyeceğine bakın.

Ütünüzün yeterince su içerdiğinden emin olun Tankta yeterli su kalmamış olabilir. MAX düzeysine kadar doldurun. Sıcaklık ayarını kontrol edin, Suyu buhara dönüştürmek için ütünüzün yeterince ısınması gerekir. Ütünüzü kullanmadan önce ısınması için birkaç dakika verin. Kullanım kılavuzunuzu kontrol edin ve ütünüzü buhar işlevi için yeterince sıcak olan bir sıcaklık ayarında kullandığınızdan emin olun.

Ütüm Neden Buhar Vermiyor ?

Buhar özelliğini fazla çalışmaktan kaçının Buharlama özelliğini kısa bir süre içinde çok sık kullanmış olabilirsiniz. Yatay konumda ütülemeye devam edin ve buhar işlevini tekrar kullanmadan önce bir süre bilave edin. Tabanı temizleyin, Zamanla ütünüzün tabanında buharı engelleyen kireç ya da yapışkan madde oluşabilir.

Daha hafif durumlar için, tabanı ıslak bir bezle silmeyi deneyin. Ütünüzü en düşük sıcaklığa ayarlayın ve ısınmasına izin verin. Bir kase suya bir bez batırın ve fazla suyu sıkın. Kaseye birkaç damla bulaşık sabunu ekleyebilirsiniz.

Cihazın fişini prizden çekin ve pislik ya da kireç kalıntılarından kurtulmak için ütü tabanını nemli bezle ovun. Ütü tabanına çıplak elle dokunmamaya dikkat edin. Ütünüzü tekrar kullanmadan önce kurumasını bilave edin.

Bu etkili değilse ütünüzü maksimum sıcaklığa ayarlayın ve ısınmasına izin verin. Buhar işlevini çevirin ve yapışkan ya da kireci çıkarmak için bir parça kağıt ya da kağıt havlu üzerine kaydırın.

Aşındırıcı deterjanlar ya da metal ovma süngerleri ya da çelik yünü gibi temizlik ürünleri kullanmayın, bunlar ütünüzün tabanını aşındırır ve çizilmeler neden olabilir.

Kendi kendini temizleme işlevini kullanın

Pek çok Beko buhar kazanlı ütü, zamanla oluşan kireç parçacıklarını temizlemek için kendi kendini temizleme işlevine sahiptir. Bu işlevi 2 ila 3 haftada bir kullanın. Musluk suyunuz çok sertse ya da tabandan kireç parçacıklarının çıktığını görürseniz daha sık kullanın. Bu, ütünüzün ömrünü uzatacaktır.

Ütünüzü tekrar su ile doldurun, açın ve ısınmasına izin verin. Termostat gösterge ışığı söndüğünde, fişini çekin. Ütünüzü bir lavabonun üzerinde tutun ve kireç temizleme düğmesini basılı tutarken sallayın. Tüm su bitene kadar devam edin ve sonrasında düğmeyi bırakın. Bu bir kaç dakika alabilir.

Dik konumda ütünün soğumasını bilave edin. Ütü tabanını bir bezle silin.

Sorun devam ederse ütünüzde teknik bir problem yaşanabilir. Durumun bu olduğundan şüpheleniyorsanız, yetkili bir servis acentesiyle iletişime geçin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları